До 80-х роковин голодомору в Україні 1932-1933 років у районі проведено скорботні заходи

23 листопада, у день 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років,  у селі Омельник біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів відбувся мітинг-реквієм.


Представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району на чолі з головою райдержадміністрації Юрієм Нагорним та заступником голови районної ради Василем Камським, учнівська молодь та численна громадськість вклонилися пам’яті жертвам невинно загиблих людей, поклали квіти та композиції з житніх і пшеничних колосків до підніжжя пам’ятника.

До громади звернулася Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва, а настоятель Вознесенської Української православної церкви села Омельника, ієрей Георгій відслужив панахиду за померлими.


З історичини спогадами про ті жахливі часи виступила завідувач архівного сектору райдержадміністрації Катерина Краснокутська.

Учасники мітингу запалили свічки скорботи та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Під звуки скорботної музики, на знак вічної пам’яті про загиблих під час голодоморів в Україні, усім присутнім було роздано хліб, як символ життя.

У цей день в інших населених пунктах району мешканці сіл долучилися до загальнонаціональної акції “Запали свічку”. Проведено панахиди за померлими, покладання квітів, житніх та пшеничних колосків до пам’ятних знаків жертвам голодоморів.

На адміністративних будівлях району на знак загальнонаціональної жалоби було приспущено державні прапори.