Пам’ять 33-го кличе молодих: спогади свідків і слово історика

23 листопада - день глибокої скорботи за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Страшнішого лиха, як Голодомор 1932 - 1933 років, історія не знає. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу від Другої світової війни. Сьогодні голодомор - не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління.
Нині на всіх нас лежить велика відповідальність - зберегти пам’ять про полеглих наших співвітчизників, подбати про людей, у долі яких чорною сторінкою вписалися роки голодоморів та репресій, забезпечити їх належне медичне обслуговування та соціально-побутові умови, перейняти їх мужність та силу волі. Ми повинні винести належні уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому.

Напередодні роковин цієї трагічної дати у Піщанському центрі культури і дозвілля відбулася зустріч завідувачів бібліотек-філій та учнівської молоді з професором Кременчуцького університету ім..М.Остроградського, доктором історичних наук Ганною Капустян, яка презентувала свою книгу під назво. “Пам’ять 33-го кличе молодих: спогади свідків і слово історика”. У рамках заходів відбулося спілкування молоді з істориком, організовано тематичну виставку літератури “Голодомор -33 на Полтавщині”.

 

За матеріалами сайту http://www.adm-pl.gov.ua/old/kremenchuk/ua