У селі Чикалівка з усіма військовими почестями поховали останки радянських воїнів, загиблих при форсуванні Дніпра 1943 року

Час згладив шрами землі, зарівняв окопи і ями від бомб, мін і снарядів, але війна не дає про себе забути, постійно нагадуючи про той жахливий час. Впродовж 2011-2013 років пошуковим загоном ПКТ “Пошук” Кременчуцького громадського формування “Українські козаки” (отаман Володимир Павлов) під час дослідження місць боїв на Чикалівському плацдармі поблизу села Чикалівка Кременчуцького району та сіл Успенка, Куцеволівка Онуфріївського району Кіровоградської області було виявлено останки 35 загиблих бійців Червоної армії, імена яких встановити не вдалося.

22 листопада, у день 70-ї річниці визволення села Чикалівка від фашиських загарбників, відбувся меморіальний захід з поховання останків радянських воїнів на братській могилі села. До Чикалівського Меморіалу Вічно живим прибули почесні гості: голова Кременчуцької райдержадміністрації Юрій Нагорний, голова Кременчуцької районної ради Василь Кравченко, заступник голови райдержадміністрації Олена Бичкова, Кам’янопотоківський сільський голова Лідія Кравченко, заступник міського голови міста Кременчука Віталій Малецький, перший заступник голови Онуфріївської райдержадміністрації Сергій Пуголовкін,
директор з соціальних питань і кадрів ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” Сергій Мельник, онук Героя Радянського Союзу М.С.Новохатька Сергій Ільченко, ветерани-визволителі Кременчуцького району, представники Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну», громадської організації “Кременчуцький музей історії, авіації та космонавтики”, громадського формування “Українські козаки”, делегації сільських рад району, численна громада.

У рамках заходу в Кам’янопотоківській Свято-Покровській церкві проведено відспівування загиблих при форсуванні Дніпра. Після літургії учасники заходу в супроводі ліцеїстів здійснили урочисту ходу-уклін до Чикалівського Меморіалу, де з усіма військовими почестями проведено ритуал захоронення останків воїнів.


Сивочолі ветерани вклонилися пам’яті свого бойового товариша-земляка, Героя Радянського Союзу М.С.Новохатька та разом з його внуком Сергієм Ільченко поклали квіти до підніжжя бюсту героя-визволителя.

Зі словами вдячності воїнам-визволителям за відвойоване мирне небо та всім, хто зберігає пам’ять про них виступила Кам’янопотоківський сільський голова Лідія Кравченко, перший заступник голови Онуфріївської районної державної адміністрації Сергій Пуголовкін, інші. Як символ вічної пам’яті про ратні подвиги червоноармійців, які ціною власного життя вибороли свободу, очільник Кам’янопотоківської територіальної громади Лідія Кравченко передала представнику Онуфріївської громади кисет з чикалівською землею.

Під скорботну музику духового оркестру квіти лягли до пам’ятника Невідомого солдата, братських могил, на плити, де навічно закарбовані імена тих, чиє життя передчасно обірвалося, даруючи нам свободу, на могили з останками радянських воїнів.
Без миру немає майбутнього. Наш обов’язок – бути гідними героїчного подвигу, який є прикладом молодому поколінню, майбутнім захисникам Вітчизни. Тож перед ветеранами-визволителями урочистим парадом прозвітувало молоде покоління – учні військового ліцею.
Пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання, а в повітрі пролунали залпи військової зброї, як твердження того, що вітчизняний подвиг не тьмяніє у часі, силою високої звитяги вкотре загорається зорею свободи в ім’я вічного миру.

 


За матеріалами сайту http://www.adm-pl.gov.ua/old/kremenchuk/ua