До уваги громадян!

Уряд України на 30 днів запровадив по всій країні режим надзвичайної ситуації через спалах коронавірусу. Раніше такий режим діяв лише в столиці та в низці областей. 

Кабінет Міністрів України вирішив запровадити режим надзвичайної ситуації на території всієї країни через епідемію, викликану коронавірусом хвороби COVID-19. 

На засіданні уряду в середу, 25 березня, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив: "Ми продовжуємо карантин і вводимо надзвичайну ситуацію в державі Україні на всій території на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року", а також додав, що за потреби ці заходи можуть бути подовжені.

Режим надзвичайної ситуації запроваджується в країні або на окремих територіях в разі "порушення нормальних умов життя населення" - це може бути, приміром, епідемія, стихійні лиха, катастрофи тощо.

У разі оголошення надзвичайної ситуації влада має змогу організовувати санітарно-епідеміологічні заходи, проводити евакуацію, посилювати охорону громадського порядку, призупиняти роботу підприємств тощо. Ключова відмінність від надзвичайного стану - режим надзвичайної ситуації жодним чином не обмежує конституційні права і свободи людей.

Натомість надзвичайний стан - це особливий правовий режим, за якого ці права можуть тимчасово обмежуватися - як-от свобода пересування, свобода зібрань тощо.

 Інформуємо громадян України та мешканців Кременчуцького району

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

  • - часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • - під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. (ВИКОРИСТАНУ ХУСТКУ ВАРТО НЕГАЙНО ВИКИНУТИ ТА ПОМИТИ РУКИ);
  • - уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • - якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • - не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Будьте здорові!