Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості інформує

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика, багато роботодавців  (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками.

Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє, на що він погоджується.

За дорученням Уряду, фахівці Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості самостійно та спільно з представниками Держпраці проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Протягом лютого 2020 року проведено 8 семінарів з роботодавцями на тему «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам!», залучено близько 70 роботодавців, переважно, зі сфери торгівлі та надання послуг.

У лютому здійснені виїзні заходи до  Омельницької та Новознам'янської територіальних об’єднаних громад щодо донесення інформації про положення чинного законодавства в питаннях легалізації трудових відносин.

Постійно проводяться інформаційні семінари з метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні.

Роз'яснювальна робота з роботодавцями буде продовжена й надалі. Зокрема, протягом 2020 року планується охопити підприємства сфери будівництва (березень – квітень), сільського господарства (червень – серпень), транспорту та кур’єрської діяльності (жовтень – листопад).

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас відмовитись від використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, адже отримання заробітної плати «в конвертах» негативно впливає на стаж роботи та пенсію, яку працівники будуть отримувати в майбутньому.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/   

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/