Фонд соціального страхування України інформує

Люди часто травмуються, бо берегтися не вміють!

  Кременчуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – Кременчуцьке відділення) інформує, що в осінньо-зимовий період значно зростає рівень травматизму серед працюючих.

  За теплом бабиного літа настануть холодні дощі, осінь повіє пронизливими вітрами та приведе за собою зимовий холод і негоду.

  Одним із напрямів роботи Кременчуцького відділення є проведення профілактичної роботи серед громадян щодо зниження рівня травматизму.

  Травмуватися можна як вдома, так і на роботі.

  Дієвим засобом запобігання травматизму під час роботи в холодний період року є розроблення та виконання заходів щодо підготовки підприємств, установ і організацій до роботи в осінньо-зимових умовах. Основними з них є:

 • - своєчасне очищення територій від снігу та льоду;
 • - посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю;
 • - очищення покрівель від снігу та бурульок, особливо в період танення льоду та снігу, а в разі неможливості – обмеження доступу працівників, громадян до небезпечних ділянок;
 • - дотримання заходів протипожежної безпеки під час користування обігрівальними приладами та при використанні відкритого полум’я;
 • - перевірка наявності та безперебійної роботи приміщень для обігріву і вживання гарячої їжі, напоїв;
 • - виконання комплексу заходів щодо утеплення приміщень, а також розроблення та виконання медичних заходів з підвищення захисних сил організму тощо.

Кожен працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства – такими є вимоги статті 14 Закону України “Про охорону праці”. Важливим заходом запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах позачергових інструктажів для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям автотранспортних засобів – інструктажів із безпеки дорожнього руху.

В осінньо-зимовий період зменшується світловий день та збільшується кількість випадків падіння та настання дорожньо-транспортних пригод. Важливо дотримуватися простих правил для запобігання зимовому травматизму не тільки в робочий час, а саме:

 • - одягати теплий зручний одяг;
 • - не переохолоджуватися, вживати теплі напої та їжу;
 • - одягати зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;
 • - дивитися під ноги та обходити небезпечні місця;
 • - бути надзвичайно уважними під час переходу проїжджої частини дороги та пересування східцями;
 • - при переході обледенілою поверхнею не підіймати високо ступні ніг, а робити рухи подібно до ковзання;
 • - не носити, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримати руки в кишенях;
 • - триматися подалі від будинків ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок.

         Особливі вимоги до водіїв автотранспортних засобів: їм слід вчасно змінити автомобільні шини на зимові, їхати з найменшою швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту. Усім водіям і пішоходам необхідно дотримуватися правил дорожнього руху і бути особливо обачними в ожеледицю.

  Щоденне дотримання трудової та виробничої дисципліни, виконання вимог інструкцій з охорони праці, використання засобів індивідуального захисту, дотримання вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, а головне –  особиста обережність, допоможуть вам бути здоровими і неушкодженими.

   Кременчуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області нагадує, що необхідно берегти себе від травм та хвороб!

Будьте здоровими й обережними і на роботі, і вдома!