"... Той травень з пам'яті не сходить..."

Сьогодні, 7 травня – у переддень Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у с. Ялинці відбувся районний захід «Не обміліє пам’яті ріка». Почесними гостями свята були ветерани Другої світової війни: Андрій Гориславець, Михайло Заніздра, Марія Дон, Петро Мудрий, Іван Ванжула, Марія Яременко – люди, які принесли Перемогу прийдешнім поколінням.

На святі також були присутні голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа, виконувач обов’язків голови Кременчуцької районної державної адміністрації Олександр Тютюнник, голова ради районної організації ветеранів Олексій Щербуха, голови ветеранських організацій району,

депутат Полтавської обласної ради Валерій Чечель, депутати районної ради: Микола Черниш, Наталія Машошіна, Катерина Шушвал, Олександр Коваль, Іван Білоус, помічник-консультант Народного депутата України Костянтина Жеваго Уляна Жакун,

почесні громадяни Кременчуцького району: Віктор Мокрий, Олександр Степаненко, Микола Солодовник, голови сільських рад, керівники районних установ, організацій та місцева громада.

Урочистий захід розпочався з покладання квітів до Меморіального комплексу загиблим у Другій світовій війні та вшанування їхньої пам’яті хвилиною мовчання.

З вітальним словом до всіх присутніх, подякувавши за сьогоднішнє свято, що є лише часточкою тієї великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю, своїм життям відстояли свободу, виступив учасник бойових дій, визволитель Кременчуцького району, який у складі кулеметної роти 703-го полку 233-ї стрілецької дивізії 53-ї армії форсував Дніпро в районі Крюкова, Петро Мудрий та побажав усім присутнім здоров’я і мирного неба над головою.

Ці травневі дні для нашого району є значущими ще й через те, що саме у травні місяці далекого 1939 року було утворено нову адміністративно- територіальну одиницю Полтавської області – Кременчуцький район.

Тож цього року Кременчуччина святкує своє 80-річчя. Тому на заході згадували всіх тих, хто не тільки боронив нашу землю від ворога, а й відбудовував підприємства у повоєнні роки та розвивав Кременчуцький край.

Це заслужені працівники сільського господарства України, орденоносці, почесні громадяни Кременчуцького району, які залишили яскравий слід в історії нашого краю.

Перед присутніми з привітаннями та побажаннями міцного здоров’я, миру і благополуччя, родинного щастя й достатку, процвітання і творчого пориву в ім’я розвитку району, щасливого та світлого майбуття виступили Андрій Дрофа, Олександр Тютюнник, Валерій Чечель, Микола Черниш, Олександр Степаненко, Уляна Жакун.

На святі звучали пісні у виконанні вихованців Ялинцівського СБК, Потоківського ЦКіД та їхніх наставників, а також свою майстерність показали юні музиканти оркестру медичного коледжу.