Відбулася двадцять четверта сесія районної ради

10 жовтня відбулося пленарне засідання двадцять четвертої сесії Кременчуцької районної ради сьомого скликання. У роботі сесії взяли участь депутат Полтавської обласної ради Олександр Алексюк, в.о. голови районної державної адміністрації ОлександрТютюнник, заступник голови райдержадміністрації Євгеній Колесник, сільські голови, керівники підприємств і установ району, представники громадських організацій, територіальних громад та засобів масової інформації. Провів засідання голова районної ради Андрій Дрофа.

Депутати затвердили порядок денний, внесли до нього три додаткові питання та зняли з розгляду «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Кременчуцького району у І півріччі 2018 року».

Без обговорень та майже одноголосно були прийняті звернення до центральних органів влади, затверджено зміни до ряду районних програм та розпорядження голови райдержадміністрації.

При обговоренні питання «Про внесення змін до показників районного бюджету станом на 01.10.2018 року» начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Піддубна та в.о. голови райдержадміністрації Олександр Тютюнник намагалися переконати депутатів у неправомірності прийняття цього рішення. Однак розробник проекту депутат Микола Черниш зміг довести доцільність таких дій і депутати більшістю прийняли рішення.

 

Заслухали цього дня начальника Кременчуцького районного відділення поліції Кременчуцького відділу поліції  ГУ НП в Полтавській області Юрія Сухомлина та взяли до відома інформацію «Про  стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів Національної поліції на території Кременчуцького району у І півріччі 2018 року».

 При розгляді земельних питань виникли суперечки щодо погодження приватному АТ «Кременчуцький  річковий  порт» продовження строку дії,  розширення  меж та  внесення змін до спеціального дозволу  на  користування  надрами  від 17.11.1998р. №1667, який надано з метою видобування піску Крячинівського родовища. Члени земельної комісії, яка закінчила своє засідання за хвилину до початку роботи сесії, заявили, що рекомендують зняти це питання з розгляду у зв’язку з невизначеністю місцезнаходження об’єкта по відношенню до РЛП «Кременчуцькі плавні».  

Виступила Білецьківський сільський голова Анна Самойлюк з різкою критикою та заявою, що роботи по видобуванню піску знищують острів в межах РЛП. Надали слово помічнику гендиректора ПАТ «Кременчуцький  річковий  порт» Кобець Петру, який продемонстрував карти та намагався переконати присутніх, що інтереси Білецьківської громади ніяк не зачіпаються. Те ж саме намагався довести і заступник Піщанського сільського голови Євгеній Кусяка. Однак депутати все-таки зняли питання з розгляду та відправили на доопрацювання. До інших земельних питань ні в кого не було ніяких заперечень і вони були прийняті одноголосно.

Також цього дня депутати виправили недоречності у своєму рішенні «Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня», прийнятому на попередній сесії та внесли зміни до Статуту технічного характеру.

Депутат Оксана Івахненко доповіла по питаннях «Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в Кременчуцькому районі» та «Про використання революційного прапора  на території Кременчуцького району», які вона внесла на розгляд повторно, зазначивши, що у проекти були внесені зміни згідно побажань депутатів. Та ні одне, ні друге питання не набрали достатньої кількості голосів.

Без особливих обговорень були прийняті розпорядження голови районної ради та питання по організації роботи органів ради – постійної комісії та Президії.

У «Різному» виступили депутат районної ради Наталія Машошіна, активісти Станіслав Кшевінський, Олександр Коряка,Костянтин Красовський, представник комітету захисту конституційних прав громадян Людмила Карягіна, житель с. Чечелеве Віктор Сосін.