Фонд соціального страхування України інформує

Матеріальне забезпечення,  страхові виплати та соціальні послуги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Одним із основних завдань Фонду соціального страхування України та його робочих органів є надання матеріального забезпечення та страхових виплат.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105 забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання, страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

У Кременчуцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – Кременчуцьке відділення) на обліку перебуває 24523 страхувальники.

За 5 місяців 2018 року до Кременчуцького відділення страхувальниками подано заяви-розрахунки на фінансування, згідно з якими профінансовано матеріальне забезпечення 12,5 тис. застрахованих осіб за 17,5 тис. листками непрацездатності на загальну суму 36,5 млн грн:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності надана 12,1 тис. застрахованих осіб за 17,0 тис. листками непрацездатності на загальну суму 29 млн грн;
  • допомога по вагітності та пологах надана 413 застрахованим особам за 476 листками непрацездатності на загальну суму 7,5 млн гривень.

Витрати на виплату допомоги на поховання склали 168,1 тис. грн (41 випадок).

За вказаний період Кременчуцьким відділенням здійснено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей на суму 14,0 млн гривень.

З початку року відділенням було забезпечено реабілітаційним лікуванням у санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань і травм 56 застрахованих  осіб на суму 762,1 тис. грн, профінансовано страхові виплати на медичну та соціальну реабілітацію на загальну суму 573,7 тис. гривень.

Усі виплати здійснюються Кременчуцьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Фондом своєчасно та в повному обсязі.

Командний дух – велика сила

В Україні стартував перший етап VI Всеукраїнської спартакіади “Сила духу”. Протягом червня-серпня 2018 року проводитимуться обласні відбірні змагання, за результатами яких будуть сформовані команди, що представлятимуть регіони на завершальному етапі спартакіади, яка цьогоріч відбудеться на базі спортивного комплексу “Юність” у місті Ужгород з 11 по 15 вересня.

Характерною ознакою спартакіади стало невпинне зростання масовості та популярності серед потерпілих на виробництві. Про це свідчать дані щодо кількості учасників відборів за роками: 2013 рік – 1478 осіб; 2014 рік – 1722; 2015 рік – 1785; 2016 рік – 2037; 2017 рік – 2287.

Спартакіада для людей з особливими потребами за 5 років стала не просто однією з форм соціальної реабілітації потерпілих, яку проводить Фонд соціального страхування України. Цей соціальний проект став масштабним спортивним заходом, що пропагує здоровий спосіб життя серед тих, хто втратив здоров'я в процесі трудової діяльності, але не втратив силу духу й віри в майбутнє. Місія проекту – залучити якомога більшу кількість осіб з інвалідністю, потерпілих на виробництві до активного громадського життя.

Це відкритий спортивний захід, що проводиться з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних обмежень; їхньої реабілітації засобами фізичної культури й спорту для подальшої адаптації в суспільство; залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.

Основною метою спартакіади є покращення фізкультурно-реабілітаційної роботи серед потерпілих на виробництві, пропаганда фізичної культури й спорту серед цих осіб та залучення їх до активного громадського життя.

Перший етап відбірних регіональних змагань відбудеться на Полтавщині у серпні 2018 року.

         Змагання проводитимуться з таких видів спорту: армспорт, бомбаскет, гирьовий спорт, дартс, настільний теніс, шахи, із залученням учасників незалежно від віку та статі.

Уже традиційно обласна спартакіада буде проводитись на базі Полтавського обласного дитячого оздоровчого центру “Маяк” у селі Головач Полтавського району.

Спартакіада для людей з обмеженими фізичними можливостями – це шанс проявити себе та показати іншим, що життя не закінчується, поки є віра в свої сили та бажання рухатись далі.

Протягом останніх років команда міста Кременчук у складі потерпілих на виробництві Мороза Анатолія Григоровича, Рибальченка Андрія Анатолійовича, Паталаха Валентина Миколайовича, Миронової Наталії Анатоліївни, Кисельова Геннадія Сергійовича, Свириденко Людмили Григорівни, Марковської Наталії Віталіївни, Карнауха Валерія Миколайовича, Дугенця Вячеслава Івановича, Меріуца Юрія Леонідовича, Котенка Сергія Сергійовича є незмінним переможцем регіональної спартакіади.

Командний дух, який здатен впливати на емоції, сили, прагнення до перемоги, дійсно присутній у команді учасників змагань. На перший погляд, це люди різні за віком, характером, станом здоров’я, але в команді вони починають виявляти позитив, жагу до перемоги, взаємопідтримку і щире вболівання за досягнення кожного члена команди. Все це стало можливим завдяки вірі у власні сили учасників спартакіади та своєчасній увазі до людей з інвалідністю з боку Фонду соціального страхування України.