Заява голови Кременчуцької районної ради Дрофи А.О.

Я, Дрофа Андрій Олександрович, голова Кременчуцької районної ради, сьогодні хочу  проінформувати громадськість про припинення свого членства в  політичній партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП».

Моє рішення є складним, але виваженим і вимушеним.

Всі знають, що я  щиро поділяв  програмні цілі цієї політичної сили, та разом з однопартійцями з Кременчуцької районної організації партії ми провели велику роботу на виборах, результатом якої стало проходження до ради найчисельнішої фракції. Однопартійці довірили мені бути очільником районної організації партії, а депутати районної ради з різних політичних сил консолідовано обрали мене на посаду голови районної ради.

Наділений такою довірою громади, я вважав і вважаю, що маю дбати в своїй роботі на цій високій посаді не про вузькопартійні інтереси, а дбати, в першу чергу,  про потреби, довірені нам виборцями Кременчуччини, а для цього дбати про консолідацію і спільну роботу в раді всіх партій, яким народом було видано мандат довіри.

Проте така моя позиція зустріла нерозуміння в керівництві Полтавської обласної організації «Укропу», які вимагали від мене дбати, в першу чергу, про вузькопартійні інтереси. З часом цей конфлікт загострився, і його апофеозом стало  практично таємне – у присутності зовсім невеликої кількості членів районної організації за зачиненими дверима на території підприємства, що охороняється, – зняття мене з посади голови Кременчуцької районної організації «Українське об’єднання патріотів - УКРОП».

На це, так зване засідання, не були допущені ні я, ні тридцять членів партії, ні обласні депутати. На даному засіданні були прийняті у члени партії нові люди, які негайно, не заслуховуючи мене та мій звіт, прийняли рішення про моє переобрання.

Звичайно, що після такого дійства, я, з морально-етичних міркувань  не можу залишатись далі в лавах цієї політичної сили та змушений подати заяву про вихід з лав «Українського об’єднання патріотів - УКРОП».

Але мій вихід з лав цієї партії не є ознакою політичної кризи в районній раді, оскільки я продовжую перебувати на посаді голови районної ради, яка зобов’язує мене не звертати уваги на особисте, а змушує працювати для народу, який довірив нам представляти його інтереси.

У ці складні часи, коли йде активна адміністративно-територіальна реформа, ламаються усталені механізми фінансування соціальних та культурних потреб наших виборців, ми, депутатський корпус районної ради, стикаємось  зі складними викликами, і лише консолідація наших зусиль, а не внутрішньо- або міжпартійна боротьба  може нам допомогти достойно їх зустріти.

На нашому порядку денному вирішення таких складних проблем, як наповнюваність районного бюджету та фінансування прийнятих соціально-економічних програм району, вкрай складна ситуація, що виникла навколо медичної галузі району,  утилізація сміття району та екологічна ситуація, яку викликає сусідство з Девівським звалищем,  негайна робота над генеральним планом району, який убезпечить район від земельних конфліктів, та багато інших справ, які ми ніколи не зможемо зробити, якщо не будемо працювати спільно.

Я пишаюсь тією довірою, яку виявили мені депутати районної ради, обравши на цю високу посаду та свідомий того, яку відповідальність вона накладає на мене особисто, і готовий і надалі працювати для людей, не зраджуючи цієї довіри і закликаю всі політичні сили, які представлені в раді, та актив району  до подальшої спільної праці, тому що роботи у нас дуже багато.

Наголошую на тому, що, як і раніше, своєю головною метою на цій посаді я бачу роботу з належної організації діяльності ради та врахування при цьому голосу та бачення кожного депутата, незалежно від його партійної належності, тому що такого депутата наділив своєю довірою народ. Шляхом узгодження наших позицій, досягнення компромісів та, маючи на меті дбання про інтереси наших виборців, ми зможемо гідно зустріти виклики часу та зробити Кременчуччину процвітаючим та комфортним для життя краєм.

Вважаю, що політична криза в Кременчуцькій районні раді, яку може потягнути за собою вимога моїх колишній однопартійців про переобрання голови районної ради, істотно ускладнить діяльність ради та може паралізувати її роботу, що викличе в районі додаткові негативні наслідки. Проте, якщо ж мій вихід з лав політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» потягне за собою вимогу тих чи інших політичних сил щодо зміни  голови Кременчуцької районної ради, то я готовий дати перед громадськістю та депутатським корпусом відкритий звіт про свою роботу на цій посаді, і – в разі прийняття моїми колегами відповідного рішення – з честю піти з неї, тому що  не відчуваю за собою будь-якої неправди і завжди діяв відкрито та сумлінно.

Шануймося, бо ми того варті!