Вітання до Дня місцевого самоврядування

 

Шановні депутати, працівники органів місцевого самоврядування, дорогі земляки! 

Щороку 7 грудня ми офіційно відзначаємо День місцевого самоврядування. Свято депутатів усіх рівнів, працівників органів місцевого самоврядування, активістів органів самоорганізації населення. 

Що означає це свято для кожного із нас? 

У першу чергу, маємо усвідомлювати, що вміння громадян самоорганізовуватися для вирішення місцевих проблем – ключовий момент у розумінні демократії взагалі. Свого часу цей привілей треба було заслужити, відвоювати, як от «магдебурзьке право» у середні віки. 

Так склалося історично, що українці завжди намагалися використовували різні моделі організації самоуправління місцевих громад, часто навіть не маючи власної державності. Це наша сутність, наш менталітет.  Тому після прийняття Конституції України, у якій визначенню місцевого самоврядування також відведено чільне місце, головним завданням стало прийняття Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Сьогодні цьому документу уже двадцять років. 

Багато хто нарікає, що процес становлення місцевого самоврядування в Україні іде повільно, є безліч недоліків і прорахунків як на початкових етапах, так і дотепер. Однак усі маємо чесно визнати, що після сотень років під ігом російського самодержавства, вкарбованої палючим вогнем комуністичної ідеології, ми зробили величезний крок уперед як з точки зору організаційних засад, правової бази, так і в плані наповнення реальними справами системи нашого місцевого самоврядування. 

Найголовніше зараз для державної політики - забезпечити загальне усвідомлення того, що розвиток місцевого самоврядування – це пріоритетний напрям розбудови України як унітарної демократичної держави, формування громадянського суспільства, неодмінна умова динамічного соціально-економічного і культурного розвитку сіл, селищ, міст, районів і регіонів, органічного входження України до європейської і світової спільноти. 

Від щирого серця хочу привітати усіх, хто так чи інакше задіяний у місцевому самоврядування Кременчуцького району! У першу чергу – це очільники громад, сільські голови. Ви є головними дійовими особами на селі, від вас залежить розвиток ввірених територіальних громад. У цей непростий період реформування від ваших знань і умінь залежить майбутнє не тільки рідних сіл, а і всього Кременчуцького району. 

В останні роки значно зросла і роль депутата місцевої ради. Якщо раніше це був здебільшого формальний обов’язок керівників місцевих підприємств та сільської інтелігенції, то сьогодні депутатами часто стають молоді, соціально активні, небайдужі громадяни. На сесіях рад йде жваве обговорення питань, депутати аналізують бюджет, вимагають реальних звітів за пророблену роботу. Часи тихого дружного підняття рук закінчилися. І це радує найбільше, бо означає пробудження зацікавленості до життя своєї громади, небайдужість до її долі. 

Питання поліпшення роботи соціально-культурної сфери, вирішення проблем економічного характеру,  ефективне використання земельного фонду, проблеми екології – далеко не повний перелік питань, що їх вирішують депутати обласної, районної та сільських рад в територіальних громадах. 

У переддень Дня місцевого самоврядування я, як голова районної ради, хочу подякувати всім, хто має причетність до місцевого самоврядування, адже ми з вами робимо спільну справу - працюємо задля добробуту людей, робимо наш район кращим. 

Бажаю працівникам органів місцевого самоврядування, депутатам, всім жителям району міцного здоров’я, щастя й добробуту, миру і злагоди, нових трудових звершень та успіхів у подальшому зміцненні місцевого самоврядування в ім’я розвитку нашої рідної України. 

Андрій Дрофа,

Голова Кременчуцької районної ради