Фонд соціального страхування України інформує

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю 

Генеральною Асамблеєю ООН визначено 3 грудня як Міжнародний день людей з інвалідністю.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед членами громади, які потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.

Цей День є днем підвищеної уваги суспільства до проблем вказаної категорії громадян, коли є нагода звірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

В основі принципу соціального захисту людей із особливими потребами  лежить не лише соціальне забезпечення, а й їх захищеність через створення відповідних умов та рівних можливостей. Реалізація саме цих завдань – пріоритет у роботі Фонду соціального страхування України.

На обліку у Кременчуцькому відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області знаходиться 304 особи, які отримують страхові виплати, з них – 161 особа з інвалідністю, а саме: інвалідність І групи мають 3 особи, ІІ групи – 26 осіб, ІІІ групи – 132 особи.

 Загальна сума виплачених Відділенням Фонду страхових коштів потерпілим з початку року становить понад 5 млн. грн. 

Протягом 2017 року Кременчуцьким відділенням Фонду надано медико-соціальну допомогу потерпілим на виробництві по наступним напрямкам:

 -       виплати на лікування відшкодовано 12 особам;

-        забезпечено  санаторно-курортним лікуванням   8 осіб з інвалідністю; 

-        відшкодовано витрати на медичні догляди трьом  особам з 1-ю групою інвалідності внаслідок трудового каліцтва, а саме: спеціальний медичний догляд – 1 особі, постійний сторонній догляд – 3 особам, витрати на побутове обслуговування 3 особам;

-        відшкодовано витрати на бензин та транспортне обслуговування -11 особам;

-        забезпечено технічними засобами реабілітації – 8 осіб, крім того видано 10 направлень для забезпечення необхідними засобами реабілітації;

-        забезпечено особу з інвалідністю 1-ї групи інвалідною коляскою та іншими засобами реабілітації.

Лише спільними зусиллями можливо подолати існуючих проблем щодо забезпечення всіх прав людей з інвалідністю. Переймаючись буденними проблемами, людство постійно повинне замислюватися над непростою долею осіб, що отримали каліцтво, не забуваючи про те, що поруч живуть люди,  які потребують сторонньої допомоги, уваги та підтримки.

Тож хочеться побажати всім людям з особливими потребами витримки, мужності, оптимізму, віри  й достатку в рідних оселях. Міцного Вам здоров'я, щастя та успіхів у всіх справах.

 

Колектив Кременчуцького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

 __________________________________________________________________________

Профілактика виробничого травматизму на підприємствах в осінньо - зимовий період 

Основні причини настання нещасних випадків в осінньо-зимовий період – організаційні, в яких переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність. В осінньо-зимовий період збільшується кількість випадків  падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод.

Щоб зменшити вірогідність падіння працівника під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно додержуватись наступних основних правил поводження:

- пересувайтеся тільки по передбаченим для цього пішохідним доріжкам;

- вдягайте зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;

- дивіться під ноги та обходьте небезпечні місця;

- ходіть не поспішаючи;

- будьте особливо уважними під час переходу проїжджої частини дороги та пересуванню по східцях;

- ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах;

- при переході по обледенілій поверхні не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню;

- не носіть, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях;

- тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок тощо.

Водію, який знаходиться за кермом транспортного засобу в ожеледицю, необхідно бути обачним, їхати з найменшою швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях автотранспорту.

В холодну пору року, перебуваючи на відкритому повітрі можливе переохолодження організму людини та обмороження частин тіла.

Працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються в робочий час. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.

Пам’ятайте, що важливим заходом запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах позапланових інструктажів  для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів ще і інструктажів з безпеки дорожнього руху.

 

З метою належної організації інформування роботодавцями робочих органів виконавчої дирекції Фонду про настання нещасного випадку та своєчасного розслідування нещасного випадку у Кременчуцькому відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області визначено контактні телефони для повідомлення у будь-який час ( у т.ч. вночі, у неробочі та святкові дні):

тел., (05365)2-42-09, (05366) 4-12-50

моб.тел. 066-102-64-60, 098-766-09-41

e-mail: krev@fse.pl.ua

 

Страховий експерт з охорони праці

Кременчуцького відділення Управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України у Полтавській

області

Яременко Д.А.