180 призовників з Полтавщини в урочистій обстановці провели з Полтавського обласного збірного пункту

Продовжує набирати оберти осінній призов 2017 року на строкову військову службу. Починаючи з 1 жовтня 2017 року кожен призовник до 27 років, який не має обмежень за станом здоров'я та морально-діловими якостями має можливість  та повинен виконати свій конституційний обов'язок громадянина України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України шляхом проходження строкової військової служби.

25 жовтня 2017 року з Полтавського обласного збірного пункту до військ направлено 180-ть призовників вони будуть проходити службу у елітних військах Збройних Сил України, зокрема Повітряних, частин Головного управління зв’язку, військово-морських сил Збройних Сил України, частин оперативного призначення Національної гвардії України а також на інших полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-ти чи 18 місяців основним завданням призовників буде оволодіти озброєнням та технікою, в зону проведення АТО призовники направлятися не будуть.

- «Сьогодні на військову службу призиваються, найкращі, якщо ви стоїте в цьому строю, значить Ви фізично загартовані,  у вас високі морально-ділові якості,  і саме головне Ви бажаєте проходити військову службу і ми це у Вас цінуємо»-, зазначив у вступній промові заступник військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Едуард Бородай.

Зустрів призовників військовий оркестр Полтавського гарнізону виконанням державного гімну України, напутні слова призовники почули від Полтавської обласної державної адміністрації та депутатського корпусу Полтавської обласної ради .

Про те, що хлопці вже стали військовослужбовцями і їм присвоєне перше військове звання «солдат» зазначив у своєму виступі їх перший командир Військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, учасник анти терористичної операції полковник Дмитро Губський та побажав - «чесно і сумлінно виконати свій військовий обов’язок перед Українським народом та державою і швидкого повернення додому, до своїх рідних та близьких».

Брати приклад з воїнів АТО, які першими зустріли ворога та стали на захист країни закликав учасник бойових дій в Афганістані, учасник АТО, командир 16-го батальйону ТрО полковник запасу Іван Петренко. Перед призовниками з прийомами рукопашного бою, показовим захватом та звільненням бойової розвідувально-дозорної машини (наданої 18-ю окремою бригадою армійської авіації м. Полтава) виступили вихованці військово-спортивного центру «Воїн». Також на заході проведено, показову виставку зразків озброєння та форми одягу, бронежилет та кевларову каску, які зараз знаходять у військах.

За сприяння обласної влади призовникам передано короваї та цінні подарунки. Виступила мама призовника призваного на військову службу та призовник який  перед лицем батьків і рідних, урочисто обіцяв вірно служити нашій Батьківщині, мужньо і непохитно оберігати нашу країну.

Продовжуючи давні традиції юнаків провели на військову службу з хлібом та сіллю та вручили короваї, напутні слова та ритуал освячення провів священник Української Православної Церкви Київського Патріархату.

По закінченню урочистих заходів під звуки козацького маршу у виконані військового оркестру призовники пройшли урочистим маршем на обласний збірний пункт де їх чекала концертна програма підготовлена Полтавською обласною державною філармонією.

ДОВІДКОВО

Термін строкової служби для призовників становить 18 місяців, котрі мають вищу освіту та ступінь магістра, цей термін складає 12 місяців. Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.

Також громадяни призовного віку мають право замість строкової служби укласти контракт із Збройними силами України на проходження служби та стати професійним військовим. Зокрема у 2017 році 887 чоловік прийнято на військову службу у добровільному порядку із них з числа призовників – 95 чол., учасників АТО – 429 чол., жінок – 31 та військовозобов’язаних - 332 чол. Більшість обирає службу у високомобільних десантних військах та елітних частинах оперативного командування "Північ". Призов на строкову військову службу триватиме до кінця листопада.

Також військовий комісаріат нагадує, що якщо призовнику за будь-яких обставин не дійшла повістка і і він не має права на відстрочку необхідно самостійно прибути до військового комісаріату за місцем перебування на військового обліку для проходження призовної комісії. Питання  призову, надання відстрочки приймається районною (міською) призовною комісією та регулюється Законом України "Про військовий обов’язок та військову службу".

Заступник Полтавського обласного військового комісара по роботі з особовим складом

підполковник  Едуард Бородай  моб. 0953363480