Полтавський обласний військовий комісаріат інформує

Прес-служба Полтавського

обласного військового комісаріату

 

Перші 47-м призовників відправилися

з обласного збірного пункту набувати військових навиків.

 

  Із  майже 9-ти тисяч громадян призовного віку (від 20 до 27 років), які підлягають виклику на призовні комісії на строкову службу з Полтавської області у квітні-травні буде призвано - 545 чол.

   Але враховуючи досить високі вимоги до стану здоров’я, морально-ділових якостей, фізичної підготовленості - не кожен юнак який бажає служити може бути придатним до військової служби.  Хлопці в основному бажають служити в елітних військових частинах Збройних Сил України, частинах спецпризначення Національної гвардії України і по можливості їхні прохання  призовними комісіями враховуються.

  Починаючи з квітня в рамках весняної призовної компанії 2017 року розпочав свою роботу обласний збірний пункт Полтавського обласного військового комісаріату. З усієї області до збірного пункту прибувають автобуси з призовниками, яких рішенням районних (міських) призовних комісій призвано на строкову військову службу.

  На призовному пункті їх зустрічає адміністрація призначена з однієї з військових частин м. Полтави, хлопці проходять перший інструктаж, отримують перші настанови від старшини збірного пункту.

  Протягом 3-х днів  призовники будуть оглянуті на контрольному медичному огляді обласною військово-лікарською комісією з ними також проведуть додатковий професійно-психологічний відбір. Після чого призовник уже у складі команди направляється до представника військової частини до якої від призначений для проведення індивідуальної бесіди та контрольного огляду та опитування. І тільки на третій день приймається остаточне рішення про відправлення юнака до конкретної військової частини чи навчального центру. І вже військовослужбовець у складі команди та супроводі старшого офіцера вибуває до місця подальшої служби.

  На 25 квітня 2017 року на 11.00 запланована урочиста відправка юнаків з обласного збірного пункту , запрошуються гості, засоби масової інформації.

  Ну а сьогодні 19 квітня 2017 року понад 47-м вже військовослужбовців направлені до навчальних центрів Збройних Сил України та Національної гвардії України. Понад місяць всі пройдуть курс початкової підготовки, приймуть військову присягу і будуть оволодівати військовими навиками у військових частинах.

  До речі призовникам згідно з постановою КМУ №587 від 12.08.2015 «Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу», виплачується допомога громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, у розмірі двох мінімальних заробітних плат - 3 тис. 200 грн. Термін строкової служби становить 18 місяців, ті, що мають вищу освіту та ступінь магістра - 12 місяців.

   Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.

  Бажаємо нашим майбутнім захисникам, військової вдачі та успіхів у військовій службі.

 

Заступник військового комісара по роботі з особовим складом

Полтавського обласного військового комісаріату

Едуард БОРОДАЙ, підполковник.