Податкова інформує

В Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ надано понад 26  тисяч адміністративних послуг 

 

Станом на 01.11.2016 в Центрах обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ надано 26500 адміністративних послуг.

Тільки у Центрі обслуговування платників головного офісу Кременчуцької ОДПІ у січні - жовтні прийнято 189136 податкових декларацій (звітів), надано 13145 усних податкових консультацій, прийнято 56566 документів вхідної кореспонденції.

Крім того, з початку 2016 розглянуто 35 запитів на отримання доступу до публічної інформації та 148 письмових звернення громадян, що надійшли до ОДПІ.

Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни протягом року стосувалися контрольно-перевірочної роботи, місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування доходів підприємницької діяльності, роз’яснень норм чинного податкового законодавства, інформували про ухилення від сплати податків.

Протягом  2016 року керівним складом податкової інспекції проведено 31 особистий прийом громадян.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Надходження єдиного податку від підприємців

становлять 124 млн. гривень

 

За 10 місяців п.р. фізичні особи, що обрали спрощену систему оподаткування, поповнили місцеві бюджети на 124 млн. грн. єдиного податку.

Варто зазначити, що спрощена система приваблює суб’єктів господарювання завдяки простим і зрозумілим правилам ведення обліку та сплати податків. Нагадаємо, що гранична межа річного доходу, що дозволяє обрати цю систему оподаткування, визначена для кожної групи: перша група – 300,0 тис.грн.; друга група – 1 500,0 тис.грн.; третя група – 5 000,0тис.грн. Платниками єдиного податку визначаються види діяльності, що здійснюються підприємцем та оподатковуватимуться єдиним податком. У разі перевищення розміру річного доходу, а також отримання доходу від діяльності, що не дає права на сплату єдиного податку, єдиний податок сплачується у розмірі 15 відс. від суми такого доходу. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

В Кременчуцькій ОДПІ – понад 30 тисяч платників податку

 

Станом на 1 листопада 2016 року на обліку в Кременчуцькій ОДПІ перебувало 30228 платників податків, з них 11025 юридичних осіб та 19203 фізичні особи - підприємці.

З початку року на податковий облік взято 1034 платників (новостворені), з них 523  юридичні особи та 1700 фізичних осіб - підприємців.

Щодо платників, які припинили свою підприємницьку діяльність, то з початку 2016 року це 130 юридичних осіб та 1052 фізичні особи. 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

Викрито чергову  підпільну АЗС

16 жовтня 2016 року у місті Кременчуці співробітниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ виявлено підпільну автомобільну газозаправну станцію, яка функціонувала без дозвільних документів на право реалізації зрідженого вуглеводневого газу (пропану).

 З незаконного обігу вилучено зріджений вуглеводневий газ (пропан) в кількості понад 4 тон орієнтованою вартістю 92,0 тис. грн., технологічне обладнання для заправлення. Загальна вартість вилученого  майна складає понад 100,0 тис.грн.

  За зібраними матеріалами складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, який   спрямовано до суду.  Порушника  очікує покарання  у вигляді  штрафу  17000 грн.  з конфіскацією вилученого майна.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Оновлений електронний кабінет платника працює безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу

 

Для покращення сервісного обслуговування платників фахівцями ДФС було спрощено роботу Електронного кабінету платника. Відтепер для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення. Він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і старт - пристроїв, підключених до мережі Інтернет.

Електронний кабінет працює безкоштовно в режимі реального часу та цілодобово. Він має відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача.

Через відкриту частину користувачі мають змогу ознайомитися з останніми актуальними новинами ДФС, а також дізнатися про нововведення та доопрацювання кабінету. Платники мають змогу отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, дізнатися контакти та адреси центрів обслуговування платників, переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності, в режимі реального часу отримати інформацію з понад 10 реєстрів ДФС.

Щоб скористатися приватною частиною платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. В кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання.

Фізичні особи (громадяни), суб’єкти спрощеної системи оподаткування, платники податку на додану вартість та інші платники в Електронному кабінеті також мають можливість створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

Через Електронний кабінет вперше надано можливість електронного листування з контролюючими органами. Для цього необхідно просто обрати податкову інспекцію чи митницю, зазначити вид листа, завантажити його та надіслати.

Для фізичних осіб (громадян) в Електронному кабінеті є можливість створення запиту щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.  

При виникненні питань з приводу користування електронним кабінетом платника можна звернутися за телефоном 0800501007 або написати на поштову скриньку infozvit@sfs.gov.ua

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Новостворений підприємець: коли починає діяти „спрощенка”

 

Згідно з п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Відзначимо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 ст. 295 ПКУ).

Тобто зареєстрована в установленому порядку фізична особа – підприємець, яка до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подала заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася її державна реєстрація, перебуває на загальній системі оподаткування та подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, Податкову декларацію про майновий стан і доходи, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

  

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Особливості надання послуг електронного цифрового підпису  

за  довіреністю

 

Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу в електронному сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» у розділі «Необхідно знати» повідомила, що з метою упередження спроб отримання послуг електронного цифрового підпису шахраями з використанням фіктивних реєстраційних документів та захисту інтересів заявників, представників юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб –підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, звернення в АЦСК ІДД ДФС має здійснюватись особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально.

 

 

 Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Майно, яке не може бути використане як джерело погашення податкового боргу  

 

Відповідно до пункту 87.3 ст.87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків:

- майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам (на час дії такої застави), якщо така застава зареєстрована згідно із законом у відповідних державних реєстрах до моменту виникнення права податкової застави;

- майно, яке належить на правах власності іншим особам та перебуває у володінні або користуванні платника податків, у тому числі (але не виключно) майно, передане платнику податків у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), ломбардний схов, на комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана підприємству для переробки, крім її частини, що надається платнику податків як оплата за такі послуги, а також майно інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління;

- майнові права інших осіб, надані платнику податків у користування або володіння, а також немайнові права, у тому числі права інтелектуальної (промислової) власності, передані в користування такому платнику податків без права їх відчуження;

- кошти кредитів або позик, наданих платнику податків кредитно-фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих такому платнику податків, суми акредитивів, що виставлені на ім’я платника податків, але не відкриті, суми авансових платежів;

- майно, вільний обіг якого заборонено згідно із законодавством України;

- майно, що не може бути предметом застави відповідно до Закону України «Про заставу»;

- кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти юридичної особи (фізичної особи – підприємця), що використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

Понеділок, 21 листопада 2016 року

Останній день подання

  • податкової декларації з ПДВ за жовтень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
  • декларації акцизного податку за жовтень

податкової декларації з рентної плати за жовтень з розрахунком:

рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродукто­проводами;

рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

  • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за жовтень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у жовтні
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за жовтень

Останній день сплати

  • доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за жовтень2
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за жовтень (крім гірничих підприємств)

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області