Податкова інформує

Доступ до публічної інформації:

Результати організації роботи 10 місяців 2016 року

 

До Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області за десять місяців 2016 року надійшло 35 запитів на отримання доступу до публічної інформації. Основні питання, з якими зверталися запитувачі до Кременчуцької ОДПІ стосувалися: відомостей про третіх осіб; переплати та заборгованості по сплаті податків; податкового повідомлення-рішення по нарахованому земельному податку.

Відповіді на запити надаються запитувачам відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», тобто протягом п’яти робочих днів.

Запити на публічну інформацію, розпорядником якої є Кременчуцька ОДПІ, можна подавати:

  • на поштову адресу: Кременчуцька ОДПІ, вул. Троїцька, б. 76, м. Кременчук, 39617.
  • на електронні адреси: pl.dpi03rez@sfs.gov.ua.

Також запит може бути поданий особисто до відділу обслуговування платників у секцію № 7 Центру обслуговування платників Кременчуцька ОДПІ в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (робочі дні – з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.; п’ятниця – з 09 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., перерва на обід – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.).

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

З початку 2016 року платникам відшкодовано

майже 87 млн. грн. ПДВ

 

З початку року на рахунки платників Кременчуцької ОДПІ (станом на 01.11.2016) відшкодовано податку на додану вартість у розмірі -  86,8 млн. грн., з них у жовтні 2016 року -  6,8 млн. грн.

Нагадаємо, що починаючи з декларування за січень 2016 року відповідно до вимог ст.200 Податкового кодексу України та Постанови КМУ від 22.02.2016 №68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» змінено порядок обліку та відшкодування задекларованих сум ПДВ.

ДФС щоденно публікує на своєму офіційному веб-порталі два реєстри: перший по платниках, які відповідають встановленим критеріям (п. 200.19 ст. 200 ПКУ) та другий, які їм не відповідають.

Реєстри формуються у хронологічному порядку за кожною заявою, поданою у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку.

Ознайомитись з Реєстрами можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: (http://sta-sumy.gov.ua) - головна/діяльність відшкодування ПДВ/Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Легалізовано працю майже 350 найманих працівників

 

Одним з пріоритетних напрямів роботи контролюючих органів на сьогодні є легалізація заробітної плати. „Тіньова зарплата” є однією із найбільших проблем сучасної економіки, оскільки нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх соціальних гарантій.

Так, з початку року фахівцями Кременчуцької ОДПІ спільно з представниками виконавчої та місцевої влади встановлено 448 осіб, праця яких використовувалась без належного оформлення трудових відносин та сплати податків. В наслідок проведеної роботи легалізовано працю 348 неоформлених найманих працівників, з яких: 29 працівників зареєструвалися приватними підприємцями та з 319 працівниками роботодавці уклали трудові договори. Цим, в свою чергу, забезпечено додаткові надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі 80,8 тис. грн., єдиного податку  з фізичних осіб 8,8тис. грн. військового збору 7,3 тис. грн. 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс»  

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що телефонна лінія «Пульс» – це один з інструментів боротьби з корупцією. На його телефонний номер (044) 284-00-07 може звернутися будь-який громадянин з питаннями неправомірних дій або бездіяльності працівників органів ДФС, можливі корупційні дії з їхнього боку та вирішення інших суперечливих питань. «Пульс» працює за принципом зворотного зв’язку – оператори не лише приймають звернення, але і повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Лінія працює цілодобово.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Перевірка за зверненням платника

 

Державною фіскальною службою України у листі від 28.10.2016 №11397/Є/99-99-14-03-03-14 повідомлено, що у разі надходження заяви платника податків про проведення перевірки з урахуванням пунктів 78.2 та 78.4 ст. 78 Податкового кодексу керівником контролюючого органу може бути прийнято рішення про проведення перевірки такого платника податків. При цьому слід звернути увагу, що у Кодексі відсутня норма щодо обов’язкового проведення контролюючим органом перевірки за заявою платника податків та строків для прийняття рішення про призначення такої перевірки.

  

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Дії суб’єкта господарювання у випадку помилкового подання звітності

 

Відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п.49.2 ст.49 ПКУ).

Платники, визначені п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 ПКУ (особи, які реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п.49.21 ст.49 ПКУ).

Згідно з п.49.8. ст.49 ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 ст.48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

ПКУ не передбачені дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо ним помилково подано податкову звітність до контролюючого органу (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу).

Однак, платник податків може звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати дану звітність як податкову.

 

 Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

 

Наказом Міністерства фінансів України від 19.09.2016 №827 затверджено форму Подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів. Її платники мають подавати до відповідного органу Казначейства для  повернення коштів у тому випадку, якщо не йдеться про збори та платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної фіскальної служби України.

Для повернення останніх Подання подають  до відповідного органу Казначейства  за формою згідно з додатком 1 до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби у процесі повернення платникам податків помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну України від 15.12.2015 №1146.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

Вівторок, 15 листопада 2016

Останній день подання

звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за жовтень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за жовтень.

П’ятниця, 18 листопада 2016

Останній день сплати

податку на прибуток підприємства за III квартал

частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за III квартал

ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за ІІІ квартал

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал

рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал

рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за ІІІ квартал

екологічного податку за ІІІ квартал

туристичного збору за ІІІ квартал

збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІІ квартал

єдиного податку платниками — юридичними та фізичними особами, віднесеними до третьої групи, за ІІІ квартал

авансового внеску з єдиного податку на листопад платниками, віднесеними до першої та другої груп

єдиного податку з сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15 % та задекларовані фізичними особами — підприємцями за ІІІ квартал.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області