Податкова інформує

НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ ЗА СІЧЕНЬ – ЖОВТЕНЬ 2016

 

  За 10 місяців 2016 року Кременчуцькою ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 2 626,1млн.грн. – про це повідомила в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Ірина Година.

До державного бюджету за січень-жовтень 2016 року надійшло 1 108,3млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: податку на додану вартість – 427,3млн.грн., податку на доходи фізичних осіб –291,0млн.грн., рентної плати за користування надрами – 217,2млн.грн., військового збору – 82,4млн.грн., податку на прибуток (90%) – 58,3млн.грн., екологічного податку – 13,6млн.грн.

За 10 місяців 2016 року до місцевих бюджетів платниками податків Кременчуцької ОДПІ сплачено 1 517,8млн.грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: податку на доходи фізичних осіб (75%) – 837,3млн.грн., плати за землю – 267,2млн.грн., акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 128,6млн.грн., єдиного податку – 124,0млн.грн., рентної плати за користування надрами – 72,7млн.грн., екологічного податку – 54,5млн.грн., податку на прибуток (10%) – 10,0млн.грн., плати за ліцензії – 8,6млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 8,3млн.грн.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

Викрито підпільну автомобільну газозаправну станцію

 У передмісті Кременчука співробітниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ, в рамках проведення  операції «Акциз-2016», виявлено підпільну автомобільну газозаправну станцію, яка функціонувала без дозвільних документів на право реалізації зрідженого вуглеводневого газу (пропану).

 З незаконного обігу вилучено зріджений вуглеводневий газ (пропан) в кількості близько 3 тон. орієнтованою вартістю 34,0 тис. грн., технологічне обладнання для заправлення скрапленим вуглеводневим газом, а саме: вантажний автомобіль, газову колонку кустарного виробництва. 

 Загальна вартість вилученого  майна складає понад 120,0 тис.грн.

 За зібраними матеріалами складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, який   спрямовано до суду.  Порушника  очікує покарання  у вигляді  штрафу  17000 грн.  з конфіскацією вилученого майна.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Нове у ЄСВ: За жовтень роботодавці звітують за

оновленою формою

 

 Наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016 № 813 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску.

У зв’язку з цим, роботодавці повинні будуть подавати звіт з ЄСВ за жовтень 2016 року з урахуванням внесених змін.

Нагадаємо, Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування необхідно сформувати та подати до органів фіскальної служби протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.  

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Інформація про взяття на облік платників податків в електронному реєстрі

 

 Електронний сервіс «Дані про взяття на облік платників» розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (sfs.gov.ua) у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія).

Також, сервіс можна знайти у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.

Для перевірки даних про взяття на облік платників податків достатньо здійснити пошук за податковим номером/серією та номером паспорта або найменуванням платника податків/ПІБ.

Після обробки запиту можна отримати наступні відомості про взяття на облік платників:

- найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові (для фізичної особи);

- дату та номер запису про взяття на облік;

- найменування та ідентифікаційний код контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Продаж автомобіля: нюанси  оподаткування.

 

Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку. При цьому податковий агент застосовує ставку податку у розмірі 5 або 0 відсотків з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

Дохід, отриманий фізичною особою від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Крім того, відповідно до розділу ХХ Податкового кодексу України доходи від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотків від об'єкта оподаткування.

Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

 

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

Добровільна реєстрація платником ПДВ

Реєстрація платником ПДВ за добровільним рішенням особи здійснюється відповідно до вимог статей 182 та 183 розділу V ПКУ  (далі - Кодекс) та регламентується розділом III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. N 1130 (далі - Положення). Згідно із законодавством добровільно зареєструватися платником ПДВ може особа, яка провадить або планує провадити господарську діяльність незалежно від дати її державної реєстрації, тобто особа, у якої обсяги оподатковуваних операцій відсутні або за останні 12 календарних місяців є меншим за суму у 1 000 000 гривень.

Реєстраційна заява платника ПДВ за ф. N 1-ПДВ (далі - Заява) подається до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ і матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних.        Особа може зазначити у Заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника ПДВ, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого така особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на виписку податкових накладних.

При цьому правила, порядок та строки розгляду контролюючими органами заяв, поданих засобами електронного зв'язку або як додаток до реєстраційної картки, є такими самими, як і для заяв, поданих у паперовому вигляді.

Підстави для відмови у реєстрації платником ПДВ визначені у пункті 183.8 статті 183 розділу V Кодексу. Контролюючий орган відмовляє у реєстрації особи як платника податку, якщо за результатами розгляду реєстраційної заяви та/або поданих документів встановлено, що особа або не відповідає вимогам, визначеним статтею 180, пунктом 181.1 статті 181, пунктом 182.1 статті 182 та пунктом 183.7 статті 183 Кодексу, або якщо існують обставини, які є підставою для анулювання реєстрації згідно із статтею 184 Кодексу, а також якщо при поданні реєстраційної заяви чи визначенні бажаного (запланованого) дня реєстрації не дотримано порядок та строки (терміни), встановлені пунктами 183.1, 183.3 - 183.7 статті 183 Кодексу.

У разі відсутності таких підстав контролюючий орган протягом 3 робочих днів від дня отримання Заяви вносить до реєстру платників ПДВ (далі - Реєстр) запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ із датою реєстрації, що відповідає:

• першому числу місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання Заяви до контролюючого органу, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у Заяві не зазначено;

• бажаному (запланованому) дню реєстрації, зазначеному у Заяві.

Якщо у Заяві не зазначені обов'язкові реквізити, надані недостовірні або неповні дні, її не скріплено печаткою заявника (за наявності), не підписано заявником (для фізичних осіб), відповідальною особою заявника (для юридичних осіб) чи особою, яка має документально підтверджене повноваження щодо підпису Заяви від особи, яка реєструється платником ПДВ, відомості про заявника не включені до Єдиного державного реєстру, то протягом 3 робочих днів від дня отримання Заяви контролюючий орган звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову Заяву (із зазначенням підстав неприйняття попередньої) (пункт 3.9 розділу III Положення).

Змінами до Положення, затвердженими наказом Мінфіну від 18.03.2016 р. N 373 (набрали чинності 29.04.2016 р.), запроваджено можливість подати нову Заяву до контролюючого органу з бажаною датою реєстрації, що була вказана у попередній неприйнятій Заяві, якщо особою, яка добровільно реєструється платником ПДВ, ліквідовано недоліки та така нова Заява подана не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

 Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Якщо декларація подана без додатків

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно із п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною. Вимоги щодо порядку заповнення податкової декларації визначені у пп. 48.3 та 48.4 ПКУ.

Відповідно до п. 48.7 ст. 48 ПКУ податкова звітність, складена з порушенням норм, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 ПКУ.

При поданні платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 ПКУ, такий фіскальний орган зобов’язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови у порядку, визначеному пунктом 49.11 статті 49 ПКУ.

Враховуючи вищевикладене, контролюючий орган зобов’язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації, якщо така декларації подана без додатків, обов’язковість подання яких передбачена законодавством.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Середа, 9 листопада 2016

Останній день подання

 • звіту про суми податкових пільг за III квартал
 • податкової декларації з податку на прибуток підприємства за три квартали платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
 • розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за три квартали
 • розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, за три квартали платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
 • розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби, за три квартали платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу
 • декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за III квартал
 • податкової декларації з ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за ІІІ квартал
 • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за жовтень (форма № 1-РС)
 • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за жовтень (форма № 2-РС)
 • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за жовтень (форма № 3-РС)
 • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за жовтень (форма № 1-ОА)
 • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за жовтень (форма № 1-ОТ)
 • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі за жовтень (форма № 1-РА)
 • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі за жовтень (форма № 1-РТ)
 • податкової декларації з рентної плати з розрахунком за ІІІ квартал:

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
рентної плати за спеціальне використання води;
рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини

 • податкової декларації екологічного податку за ІІІ квартал
 • податкової декларації туристичного збору за три квартали
 • податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за три квартали
 • податкової декларації платника єдиного податку — ­фізичної особи — підприємця за три квартали платниками, віднесеними до третьої групи
 • податкової декларації платника єдиного податку — юридичної особи за три квартали платниками, віднесеними до третьої групи
 • податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами — підприємцями, які перейшли з ІІІ кварталу зі спрощеної системи оподаткування на загальну або вперше зареєстровані в ІІІ кварталі
 • податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за IІІ квартал (форма № 1ДФ)

____________
1Згідно з п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств, які подають тільки річну фінансову звітність) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області