Податкова інформує

За рахунок сплати єдиного податку місцевий бюджет поповнився МАЙЖЕ на 88 млн. гривень 

За підрахунками фахівців Кременчуцької ОДПІ платники податку, що використовують спрощену систему оподаткування у місцеві скарбнички впродовж січня – серпня 2016 року перерахували 87,8 млн. грн., у тому числі в серпні надійшло 17,1 млн. грн. єдиного податку.

Слід зазначити, що суб'єкти підприємницької діяльності мають право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів. Спрощена система оподаткування дає можливість платникам податків отримати досить зручні правила ведення бізнесу.

Відтак, якщо суб’єкт малого чи середнього підприємництва має бажання перейти на спрощену систему оподаткування, то для цього він повинен подати відповідну заяву до податкової інспекції не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного календарного кварталу. Здійснити такий перехід можна лише один раз протягом року.

Для відмови від застосування спрощеної системи оподаткування суб’єкту господарювання необхідно подати до органу ДФС відповідну заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу.

Також варто знати, що однією із підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням податкового органу є  наявність у платника  податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів. В цілому порядок переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування  регламентується статтею 298 Податкового кодексу України.  

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Зарплата «у конвертах» – майбутнє без гарантій

 

 Про це знають податківці, які попереджають громадян про необхідність легалізації трудових відносин з роботодавцями.

Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня були і залишаються стратегічними напрямами роботи Кременчуцької ОДПІ. Важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно. Лише таким чином можна отримати гідне забезпечення в майбутньому, адже нарахування та отримання пенсії відбувається тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.

За підсумками роботи контролюючих органів з виявлення порушників трудового законодавства з початку 2016 року по Кременчуцькій ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області проведено 74 спільних рейди, обстежено 897 об'єктів здійснення діяльності, перевірено 835 ФОП, 44 юридичних осіб. Порушення встановлено у 239 ФОП та 11 юридичних осіб, виявлено 369  неоформлених найманих працівників, трудові договори укладено з 263 найманими працівниками, 24 працівників зареєструвалися приватними підприємцями. Сплачено до бюджету податку на доходи фізичних осіб 66,7 тис. грн., єдиного соціального внеску 85,6 тис. грн., єдиного податку з фізичних осіб 6,8 тис.грн., військового збору 6,13 тис.грн. 

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ЄСВ: адміністративна відповідальність за

порушення законодавства

 

Своєчасна сплата  ЄСВ це не тільки обов’язок перед державою, але  і захищені  соціальні гарантії для кожного з нас. Податкова інспекція застерігає неплатників, що за порушення сплати, або несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску  вони будуть нести адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1-5 ст. 1651  Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти (510 грн.) до сорока (680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із вищевказаних правопорушень, тягнуть за собою накладення штрафу  від сорока (680 грн.) до п'ятдесяти (850 грн.) н.м.д.г.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,  у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.), тягне за собою накладення від сорока (680 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо не сплачено ЄСВ у сумі, яка перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - штраф від вісімдесяти (1360 грн.) до ста двадцяти (2040 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі повторного протягом року порушення - штраф від ста п'ятдесяти  (2550 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Протягом січня – серпня 2016 року платниками Кременчуцької ОДПІ сплачено до бюджету адміністративних штрафів за порушення законодавства про збір та облік ЄСВ у розмірі 329,6 тис. грн., в тому числі за серпень 2016 року – 18,0 тис. гривень.

 

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Зменшення податкових зобов’язань на підставі

розрахунку коригування

 

ДФС України роз’яснено, що у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальник має право зменшити податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН отримувачем протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

 

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Антикорупційний сервіс «Пульс»

 

Кременчуцька ОДПІ нагадує про антикорупційний сервіс – «Пульс», завдяки якому громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України.

 Інформація від платників податків приймається цілодобово. «Пульс» працює за принципом зворотного зв'язку – оператори не тільки приймуть звернення, але і повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.

Звернутися на сервіс «Пульс» можна за телефоном: (044) 284-00-07.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

Вихід з ладу РРО або відключення електроенергії: особливості зберігання суми готівки

На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (РРО) або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книги.

У розрахунковій книжці записом «Службове внесення» фіксується сума готівки, яка була на місці проведення розрахункових операцій на час відключення електроенергії та початку роботи з використанням розрахункової книги.

Сума готівки, що вилучається суб’єктом господарювання протягом робочого дня з місця проведення розрахунків, записується у корінець  розрахункової квитанції з поміткою «Службова видача».

Після встановлення відремонтованого (резервного) РРО або відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книги, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам’яті) – за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість, після чого слід виконати Z-звіт.

Після використання всіх розрахункових квитанцій на реєстраційній сторінці розрахункової книги необхідно зазначити дату її закінчення та загальну суму розрахунків за всіма розрахунковими квитанціями у книжці.

Більш детально з цим роз‘ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 109.08).

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Підприємцям: про уникнення подвійного оподаткування

 Юридична особа – підприємство є податковим агентом до доходів, які нараховуються та виплачуються самозайнятій особі.

Якщо приватний підприємець надає копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності, податковий агент подає до ДФС за місцем реєстрації податковий розрахунок за формою №1-ДФ.

В такому розрахунку податковий агент зазначає суму нарахованого і виплаченого доходу з ознакою доходу "157".

ПДФО та військовий збір з таких доходів не утримується і не сплачується, оскільки приватний підприємець здійснює оподаткування такого доходу самостійно.

Зазначена норма визначена пп.14.1.180, пп.165.1.36 та п.177.8 Податкового кодексу України.

Отже, якщо вид діяльності, за який підприємцю виплачується дохід, співпадає з видами його діяльності, зазначеними у витягу, то ПДФО з такого доходу не утримується та не сплачується юрособою (а отже, не сплачується і військовий збір).

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

15 вересня, четвер Останній день подання

  • заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІV кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік
  • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за серпень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за серпень.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області