Податкова інформує

НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ ЗА СІЧЕНЬ – СЕРПЕНЬ 2016

 

 За січень-серпень 2016 року платниками Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області сплачено до бюджетів усіх рівнів 2135,9 млн. грн. – про це повідомив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Олександр Палій.

 До державного бюджету за січень-серпень 2016 року надійшло 925,5 млн. грн. податків та зборів. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: податку на додану вартість – 322,7 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 227,5 млн. грн., рентної плати за користування надрами – 217,1 млн. грн., військового збору – 68,9 млн. грн., податку на прибуток (90 відс.) – 62,0 млн. грн., екологічного податку – 13,5 млн. гривень.

 З початку року до місцевих бюджетів надходження склали 1210,4 млн. гривень. За основними платежами, які формують місцеві бюджети, надійшло: податку на доходи фізичних осіб (75 відс.) – 653,7 млн. грн., плати за землю – 214,1 млн. грн., акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 99,1 млн. грн., єдиного податку – 87,8 млн. грн., рентної плати за користування надрами – 72,7 млн. грн., екологічного податку – 54,0 млн. грн., податку на прибуток (10 відс.) – 9,6 млн. грн., плати за ліцензії – 7,1 млн. грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 6,4 млн. гривень.

За 8 місяців поточного року 26 підприємствам Кременчуцької ОДПІ відшкодовано 75,5 млн. грн. податку на додану вартість, в т.ч. 7,2 млн. грн. – в автоматичному режимі.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ЗАХОДАМИ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ ПОГАШЕНО

завдані державі збитки понад 1,2 млн. гривень

 

 Податковою міліцією Кременчуцької ОДПІ до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за фактом ухилення від сплати податків в значних розмірах (понад 609,0 тис. грн.) посадовими особами одного з підприємств м. Кременчука.

 У результаті вжитих заходів працівниками податкової міліції Кременчуцької ОДПІ завдані державі збитки по кримінальному провадженню в сумі понад 1,2  млн. грн. погашені в повному обсязі.

 У зв’язку з погашенням завданих державі збитків кримінальне провадження за обвинуваченням директора підприємства у вчиненні кримінального правопорушення  передбаченого частиною 1 статті 212 Кримінального Кодексу України направлено до районного суду для вирішення питання щодо звільнення директора підприємства від кримінальної відповідальності.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Центром обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ

надано понад 20 тисяч адміністративних послуг

 

З початку 2016 року Центром обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ надано 20482 адміністративні послуги, з них у серпні надано 2837 – про це повідомила начальник відділу обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ Наталія Литвиненко.

Протягом січня – серпня 2016 року Центром обслуговування платників головного офісу Кременчуцької ОДПІ: прийнято податкової звітності – 150912 (в т.ч. за серпень – 19793); надано податкових консультацій – 11036 (в т.ч. за серпень – 1033); прийнято вхідної кореспонденції (зареєстрованої від платників податків) – 47592 (в т.ч. за серпень – 4844).

Як і в попередніх періодах, найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків, надання витягу з реєстру платників єдиного податку, також актуальною залишається послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій.

Повний перелік адміністративних послуг, які надаються територіальними органами державної фіскальної служби України розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України                           (http://sfs.gov.ua).

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Затверджена нова інструкція з оформлення фіскальними органами матеріалів про адміністративне правопорушення

 

 Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що 19.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.07.2016 № 566 «Про затвердження Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративне правопорушення» (далі – Наказ №566), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за №1046/29176.

 Затверджена зазначеним Наказом Інструкція з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення (далі – Інструкція) встановила, зокрема:

порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення;

процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення;

процедуру розгляду справ про адміністративні правопорушення органами доходів і зборів;

порядок ведення діловодства у справах адміністративного правопорушення;

порядок забезпечення належного розгляду скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення.

Інструкція не поширюється на провадження у справах про порушення митних правил, порядок якого визначений Митним кодексом України.

Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Щодо сплати транспортного податку

 

 Кременчуцька ОДПІ повідомляє щодо сплати транспортного податку фізичною особою, якщо протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досяг 5 років.

 Відповідно до п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.

 Об’єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу).

 Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби (п.п. 14.1.251 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Кодексу обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

 Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Кодексу передбачено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

 Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 Кодексу). 

 У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років (п.п 267.6.7 п. 267.6 ст. 267 Кодексу).

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Юридичні особи, які звільнені від сплати податку на нерухоме майно, відображають в податковій декларації такі об’єкти нерухомості на загальних підставах

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (далі – Декларація).

 Згідно з п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають, зокрема у власності юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

 Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзацу першого та другого п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України. Підпунктом «г» п 30.9 ст. 30 Податкового кодексу України визначено, що податкова пільга надається, зокрема, шляхом звільнення від сплати податку та збору. Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом – платником податків.

 Нормами Податкового кодексу України не передбачено звільнення від обов’язку подання податкових декларацій за об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, з яких податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не сплачується через застосування податкових пільг.

 Відтак юридичні особи, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, мають право на пільги у вигляді звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відображають в Декларації такі об’єкти нерухомості на загальних підставах. При цьому, в табличній частині Декларації колонки з 7 «Річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті за даними платника» по 11 «IV квартал» не заповнюються та прокреслюються.

  

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

Отримайте відомості про доходи з Державного реєстру

фізичних осіб через Інтернет

 

 Кременчуцька ОДПІ нагадує, що фізична особа може звернутися до органу ДФС за своїм місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування для отримання відомостей про суми одержаних доходів.

 Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу. Для цього необхідно подати документ, що посвідчує особу та заяву встановленого зразка. У разі подання заяви повноваженою особою необхідно пред’явити довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, її копію, а також оригінал і копію документа, що посвідчує особу такого представника.

 Звертаємо увагу, що фізичні особи, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням відомостей з Державного реєстру до будь-якого контролюючого органу.

Також повідомляємо, що  в штатному режимі працює електронний сервіс щодо отримання відомостей про доходи засобами спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Отримати ЕЦП можна безкоштовно в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД). В такому випадку запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе.

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи засобами «Електронного кабінету платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

АКТУАЛЬНО ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

 

 Кременчуцька ОДПІ звертає увагу, що для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ‪‎ЕЦП) необхідно звертатись до пунктів реєстрації користувачів. Послуги надаються безкоштовно.

У Полтавській області послуги ЕЦП надають два пункти реєстрації користувачів у 
м. Полтава та м. Кременчук за адресами: м. Полтава, вул. Європейська (колишня Фрунзе), буд. 155, зал №1, каб. 1 тел.: (053) 259-41-05; м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка (колишня вул. Жовтнева), 43, каб. 205 тел.: (05366) 74-20-26.

Більш детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації користувачів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС можна переглянути у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

 

Надані фізособою послуги фізичній особі

необхідно оподаткувати

 

Нагадаємо, що відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка протягом звітного календарного року отримує доходи за надані послуги від іншої фізичної особи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18 відсотків.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області 

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

8 вересня, четвер Останній день сплати

  • податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2015 по 30.06.2016

 

9 вересня, п'ятниця Останній день подання

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС)
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС)
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма № 1-РА)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ)

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

                                                                                                                                                                                                                                                         ДФС у Полтавській області