Вшанували подвиг ополченців

9 серпня біля обеліска на Гострій могилі, що поблизу с. Маламівка Білецьківської сільської ради, відбувся мітинг, присвячений 75-річчю створення народного ополчення. 

Дивізія народного ополчення була заснована влітку 1941 року і складалася із трьох полків, сформованих із жителів Кременчука, Крюкова та Кременчуцького району. Студенти, цивільні чоловіки, безвусі хлопчаки - старшокласники кілька днів стримували наступ озброєних до зубів фашистських головорізів. Ціною свого життя вони зірвали спробу ворога з ходу форсувати Дніпро і дали можливість провести евакуацію мирного населення. 

Участь у мітингу взяли голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа, секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко, заступник голови Кременчуцької райдержадміністрації Євгеній Колесник, заступник голова Кременчуцької районної ради Едуард Скляревський, ветерани, нащадки кременчуцьких ополченців, депутати, жителі Кременчука та Кременчуцького району.

З історичною довідкою про ті далекі дні до учасників урочистостей звернувся історик-краєзнавець, громадський діяч В’ячеслав Івушкін. Також виступив перед  присутніми син учасника народного ополчення, голова ради ветеранів ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Віктор Семенов. Слова подяки за мужність і героїзм висловили керівники міста та району. Андрій Дрофа наголосив на тому, що пам’ять про народне ополчення завжди житиме у серцях вдячних нащадків.

На знак вічної пам’яті до обеліска на Гострій могилі були покладені живі квіти.