Податкова інформує

Доступ до публічної інформації - різновид «спілкування» платників із податковою

 

      З набранням чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» органи фіскальної служби стали відкритішими та прозорими для громадян.

            У Кременчуцькій ОДПІ створені всі належні умови для реалізації особами права на доступ до публічної інформації, своєчасного та якісного обслуговування платників податків.

            В Центрі обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ розміщені інформаційні стенди на яких можна ознайомитись з Законом України «Про доступ до публічної інформації», порядком подання запиту, формами запитів на інформацію та іншою корисною інформацією.

            Протягом січня-липня 2016 року до інспекції надійшло 19 запитів на отримання доступу до публічної інформації.

            Основні питання, з якими зверталися запитувачі до Кременчуцької ОДПІ стосувалися: відомостей про третіх осіб; інформації щодо переплати та заборгованості по сплаті податків.

            Відповіді на запити надаються запитувачам, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», тобто протягом п’яти робочих днів.

   Запит на інформацію можна надіслати поштою за адресою: 39617, м. Кременчук, вул. Троїцька (колишня вул. Красіна), б.76 «Центр обслуговування платників», або завітати до управління обслуговування платників в секцію № 7.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ТЕРМІНИ СПЛАТИ:  Задекларовану СУМУ  ПДФО ТА ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ НЕОБХІДНО СПЛАТИТИ ДО 1 СЕРПНЯ  2016 РОКУ

    Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, громадяни, які задекларували доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

    Інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, розміщено на офіційному порталі Територіальні органи ДФС у Полтавській області за посиланням http://poltava.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Платники Кременчуцької ОДПІ на підтримку української армії перерахували понад 52 млн. гривень

 

   За перше півріччя 2016 року платники податків Кременчуцької ОДПІ до державного бюджету перерахували 52,1 млн. грн. військового збору, зокрема за червень надійшло
9,9 млн. грн. – про це повідомив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Олександр Палій.

  Нагадаємо, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Загалом збір було запроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід). Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти.   

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Оновлено Порядки щодо реєстрації РРО та КОРО 

 

   У Мін’юсті України зареєстровано 05.07.2016 за № 918/29048 наказ Мінфіну України, яким затверджено:

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;

Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;

Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Установлено, що: вимоги до форми і змісту книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у частині відображення інших податків (зборів), крім ПДВ, не поширюються на здійснення у них записів про рух готівки та про суми розрахунків на підставі розрахункових документів, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, до набрання чинності цим наказом;

до створення реєстру центрів сервісного обслуговування (далі - ЦСО) суб’єкт господарювання до заяви про реєстрацію (перереєстрацію) РРО разом із копією договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт такого РРО подає до контролюючого органу також копію договору (або іншого документа), яким підтверджується право, надане виробником (постачальником) РРО ЦСО на проведення технічного обслуговування і ремонту відповідної моделі (модифікації) РРО.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів України від 28.08.2013 № 417.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Законодавчі основи сплати ЄСВ

 

   Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку.

  Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

  Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449), такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

  Для зазначеної категорії платників єдиний внесок встановлюється у розмірі 22% суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

  Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір єдиного внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

 Обов’язки платників єдиного внеску виникають, зокрема, у фізичних осіб-підприємці платників єдиного податку з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України від 15.05.2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

  Відтак новостворені фізичні особи-підприємці платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

  При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Безалкогольне пиво: причетність до акцизу

 

  Кременчуцька ОДПІ нагадує, що пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД (п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

   В свою чергу, під безалкогольним пивом розуміють насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями).

  При цьому п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ ставки акцизного податку встановлено, зокрема, на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД.

  На товари, що відносяться до товарної групи 2202 згідно з УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку ПКУ не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.

  Тому операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Податкова соціальна пільга: правила надання

 

  Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2016 році – 1930 грн.).

  У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір податкова соціальна пільга не надається, незалежно від категорії платника податку.

Податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини - авансу. Зазначена норма передбачена п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

28 липня, четвер останній день сплати

 • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за червень

29 липня, п'ятниця останній день сплати

 • ПДВ за червень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
 • акцизного податку за червень
 • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень
 • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
 • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень
 • авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІ квартал
 • авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІ квартал
 • єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал
 • рентної плати за червень за:

користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

 • плати за землю за червень1

____________
1 Фізичними особами такий податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області