Податкова інформує

ОСББ та ЖБК: ВИМОГИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО НЕПРИБУТКІВЦІВ

 

У середу, 21 вересня,  фахівці податкової інспекції м. Кременчука взяли участь у семінарі - нараді для голів правлінь об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів, який відбувся в приміщенні виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Зокрема, у рамках заходу, заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Вікторія Вікторівна Яскевич довела до присутніх нові вимоги Податкового кодексу України щодо установчих документів неприбуткових установ і організацій.

Акцентувала увагу, що згідно з підпунктом 133.4.1 пункту133.4 статті 133 ПКУ неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
  • установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
  • внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації повинні використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Наголошено, що неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 ПКУ, та не нададуть копії таких документів контролюючому органу, будуть виключені після 1 січня 2017 року з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Також податківці звернули увагу на те, що більш детальну інформацію можна отримати, завітавши до Центру обслуговування платників секція №7 (за адресою м.Кременчук, вул. Троїцька, 76) або за телефоном 74-18-38. 

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Податкова міліція: функції, права, обов'язки

 

Відповідно до Податкового кодексу України  від 02  грудня 2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс України) та Положення  про Державну фіскальну службу України (постанова КМУ від 21 травня 2014 року №236  «Про Державну  фіскальну службу України») у складі ДФС та її територіальних органах діють підрозділи податкової міліції.

Податкова міліція здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Завданнями податкової міліції є:

запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування та бюджетній сфері, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення;

розшук осіб, які переховуються від слідства та суду за кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування та бюджетній сфері;

забезпечення безпеки діяльності працівників органів державної податкової служби, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків.

Правовою основою організації діяльності податкової міліції є:

Розділ XVІІ  «Податкова міліція» Податкового  кодексу України  від 02  грудня  2010 № 2755-VІ  зі змінами  та доповненнями;

Закон України „Про оперативно-розшукову діяльність” від 18 лютого 1992 № 2135-ХІІ зі змінами  та доповненнями;

Кримінальний  кодекс  України  від 05.04.2001 №2341-ІІІ зі змінами  та доповненнями;

Кримінально-процесуальний кодекс України від 13.04.2012 №4651-VІ зі змінами  та доповненнями;

«Перехідні положення» Закону України від 02 липня 2015 року №580-VІІІ  «Про Національну поліцію» (посадовим особам податкової міліції для виконання покладених на них обов’язків надаються права, передбачені статтями 42-46  Закону  України  «Про  Національну поліцію»).

Згідно Положення про Кременчуцьку об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області у складі ОДПІ діють підрозділи податкової міліції. До підрозділів податкової міліції належить оперативне управління та слідчий відділ фінансових розслідувань.

  Протягом січня-серпня 2016 року за матеріалами оперативних працівників Кременчуцької ОДПІ в ЄРДР обліковано 21 кримінальне правопорушення, з яких:

 за  ст. 212  ККУ (умисне ухилення від сплати податків)  -  12;

 за ст. 204 ч.1 ККУ (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів)  -2;

 за ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво) -1;

Направлено до суду 6 кримінальних правопорушень.

Стягнуто в дохід держави по кримінальних провадженнях 3389,8тис.грн.

З незаконного обігу вилучено ТМЦ підакцизної групи на суму 829,0тис.грн., в т.ч.: лікеро-горілчаних напоїв  на суму 676,8 тис. грн., тютюнових виробів на  суму 17,3 тис. грн., ПММ  (скраплений газ)  на суму 62,35  тис.грн., спирт на суму 72,5  тис.грн.

Припинено діяльність 3-х «підпільних» цехів в т.ч.: «підпільний» цех з виготовлення ЛГВ та «підпільна» АГЗС.

За матеріалами оперативного управління припинено діяльність 2 конвертаційних центрів. За результатами  проведення обшуків вилучено: грошових коштів в сумі 5 532,8 тис. грн. 24 печатки підприємств з ознаками «фіктивності».

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

На підтримку української армії платники Кременчуцької ОДПі направили майже 70 млн.грн. військового збору

 

Протягом січня-серпня 2016 року на підтримку української армії платники Кременчуцької ОДПІ направили 68,9 млн.грн. військового збору. Зокрема, за серпень поточного року надходження військового збору склали  6,7 млн. грн.

Нагадаємо, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір сплачується з усіх доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Нові можливості електронного сервісу

«Електронний кабінет платника»

 

З метою створення комфортних умов для платників в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано режим «Введення звітності» в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма 1-РА (місячна))  та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма 1-РТ (місячна)).

Заповнення форм звітів здійснюється з використанням кодів продукції та кодів адміністративно-територіальних одиниць відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Звіт за формою 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Звіт за формою 1-РТ складається  окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Нагадуємо, що вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП).У Полтавській області послуги ЕЦП надають два пункти реєстрації користувачів у  м. Полтава та м. Кременчук за адресами: м. Полтава, вул. Європейська (колишня Фрунзе), буд. 155, зал №1, каб. 1 тел.: (053) 259-41-05; м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка (колишня вул. Жовтнева), 43, каб. 205 тел.: (05366) 74-20-26.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ЗМІНА СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ

 

Державною фіскальною службою України повідомлено, що платник податку, який, починаючи з III кварталу 2016 року (з 01.07.2016) перебуває на загальній системі оподаткування, а у I півріччі 2016 року був на спрощеній системі оподаткування, зобов’язаний подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2016 рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового періоду, в якій врахувати фінансовий результат до оподаткування починаючи з 01.07.2016 по 31.12.2016.

Враховуючи особливості визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток, такий суб’єкт господарювання разом з декларацією з податку на прибуток підприємств повинен подати фінансову звітність за I півріччя 2016 року та 2016 рік.

 

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Приватні підприємці – спрощенці зобов’язані зберігати первинні документи не менше трьох років

 

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платники зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого Податковим кодексом України граничного терміну подання такої звітності (абз. перший п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України).

При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, тому їх показники у відповідності до норм п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.

Отже, ФОП – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України. Не забезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 Податкового кодексу України строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Варто пам’ятати і те, що згідно з п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом України функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку та у разі виявлення факту щодо неутримання ним податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до такого підприємця – спрощенця застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, та на суму податкового боргу нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Про перейменування вулиць

податкових адрес платників єдиного податку

 

Державна фіскальна служба України у зв'язку з надходженням запитів від платників щодо перейменування вулиць - податкових адрес платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) повідомляє таке.

У разі перейменування вулиць на виконання вимог Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та їхньої символіки» (далі - Закон) юридичні особи, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом, у разі порушення його вимог зобов'язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність із вимогами Закону.

Дані про юридичних осіб, зміни до відомостей про них, установчі документи підлягають державній реєстрації шляхом включення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр). Реєстр ведеться відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі - Закон № 755) та є першоджерелом даних про зареєстрованих в Україні юридичних осіб.

Державна фіскальна служба України для виконання покладених повноважень отримує згідно з Законом № 755 відомості з Єдиного державного реєстру. Зокрема, згідно з пунктом 64.1 статті 64 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами.

Відомості про місцезнаходження юридичної особи та про зміну місцезнаходження вносяться до Єдиного державного реєстру (статті 9, 17 Закону № 755). У разі виникнення змін у відомостях про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зокрема щодо її місцезнаходження, а також змін до установчих документів юридичної особи, до державного реєстратора подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

Згідно з пунктами 66.1, 66.5 статті 66 Кодексу у разі проведення державної реєстрації змін у даних платника податку, які вносяться до Єдиного державного реєстру, зміни до відомостей Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб вносяться контролюючими органами на підставі даних, отриманих із Єдиного державного реєстру. Отже, у разі зміни даних про місцезнаходження юридичної особи, така особа не подає до контролюючого органу уточнені документи (заяву за ф. № 1-ОПП) для ведення загального обліку платників податків.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку, відмови від застосування спрощеної системи оподаткування тощо суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. Пунктом 298.3 статті 298 Кодексу встановлено, що в число обов'язкових реквізитів заяви входять відомості про податкову адресу, місце провадження господарської діяльності, зміну податкової адреси, зміну місця провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання.

Згідно з пунктом 298.6 статті 298 Кодексу у разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

28 вересня, середа Останній день сплати

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за серпень

30 вересня, п'ятниця Останній день сплати

  • ПДВ за серпень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
  • акцизного податку за серпень
  • плати за землю за серпень
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області