Податкова інформує

ПОДАТКОВІ НОВИНИ 

1. З 4 березня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.01.2016 р. №8, яким затверджено форми та Порядок складання Звіту про контрольовані операції.

Звіт про контрольовані операції складається платниками податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн. грн. (без врахування ПДВ).

Такий звіт потрібно подати до 1 травня, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

2. Кременчуцька ОДПІ нагадує терміни запровадження нових ставок акцизного податку:

- на спирт етиловий, пиво, слабоалкогольні напої та інші алкогольні напої, які не маркуються акцизними марками, - з 01.01.2016 року;

- на алкогольні напої, що маркуються акцизними марками, - з 01.03.2016 року;

- на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду, - з 01.04.2016 року.

Детальніше про це розміщено в листі Державної фіскальної служби України від 26.01.2016 №2476/7/99-99-21-05-17 „Про законодавчі зміни в частині акцизного податку”.

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ 

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРИ ДЕКЛАРУВАННІ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН

В рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців Державна фіскальна служба доопрацювала оновлений сервіс «Електронний кабінет платника» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – відомості про доходи).

Сервіс доопрацьовано з використанням сучасних Web-технологій з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді. 

Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з 01.09.2015 у штатному режимі працює електронний сервіс щодо отримання відомостей про доходи засобами спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД). Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. 

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  засобами «Електронного кабінету платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення. 

Крім того, засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» найближчим часом буде надана можливість підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб.  

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ 

КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ПОДАВАТИ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ? 

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI  (далі – ПКУ) вимога з обов’язкового подання декларації є для громадян, які протягом звітного 2015 року отримували:

- доходи від підприємницької діяльності (ст. 177 ПКУ);

- доходи від провадження незалежної професійної діяльності (ст. 178 ПКУ);

- доходи, отримані від двох і більше податкових агентів, згідно з п.п. «є» п. 176.1 ст.176 ПКУ;

- доходи,отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ);

- іноземні доходи (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ);

- доходи від операцій з інвестиційними активами (п.170.2 ст.170 ПКУ);

- доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (під найм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ);

- доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців нерезидентів (п.174.3 ст.174 ПКУ);

- за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п.п.173.4 ст.173 ПКУ);

- дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (п.п.164.2.7 п.164.2 ст.164 ПКУ);

- дохід у разі отримання благодійної допомоги, відповідно до п.п. 165.1.54 п.165.1           ст. 165 ПКУ, у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений абз. «б» п.п.170.7.8 п.170.7 ст.170 ПКУ, або використану не за цільовим призначенням;

- дохід у разі отримання цільової благодійної допомоги, не використаної та не повернутої благодійнику у строки, визначені законодавством (п.п.170.7.5 п.170.7 ст.170 ПКУ);

- дохід у разі отримання нецільової благодійної допомоги, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір, установлений п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ (п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 ПКУ);

- дохід у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитом у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (п.п. «д» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ);

- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції; у випадках, передбачених п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ.

 

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ 

ОСОБЛИВОСТІ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ

ВІД ПРОДАЖУ ВЛАСНОЇ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА

 

Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI передбачено, що доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2015 –121800 грн.). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

До цієї продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

Якщо ж сума отриманого доходу перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, фізична особа зобов’язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах – 15% (або 17% – у випадку  перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати).

Відтак продавці власної продукції тваринництва, які отримували торік доходи,  що підлягають оподаткуванню згідно з нормами Податкового кодексу України, зобов’язані до 1 травня 2016 року подати до органів фіскальної служби за місцем податкової адреси платника декларацію про майновий стан і доходи (м. Кременчук, вул. Троїцька (колишня – Красіна), б. 76, секція №8. 

ЯК РЕАЛІЗОВУЮТЬ СВОЄ ПРАВО ДОСТУПУ

ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ

Відповідно до вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” протягом  двох місяців цього  року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 4 інформаційних запити, що на 5 запитів менше аналогічного періоду минулого року (9 запитів).

Своїм правом доступу до публічної інформації скористалися 6 суб’єктів  господарської діяльності – фізичних осіб,  2 юридичні особи та 2 фізичні особи.

Запити на публічну інформацію, розпорядником якої є Кременчуцька ОДПІ, можна подавати:

  • на поштову адресу:

Кременчуцька ОДПІ

вул. Троїцька (колишня – Красіна), б.76

м. Кременчук

39617

  • на електронні адреси:

- kodpi@meta.ua;

- pl.dpi03rez@sfs.gov.ua.

 

Запит може бути поданий особисто до відділу організації роботи ЦОП, надання адміністративних послуг та електронних сервісів і звітності Кременчуцької ОДПІ, у робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку за адресою: м. Кременчук, вул. Троїцька (колишня – Красіна), б. 76, секція №7 (у робочі дні – з 9.00 год. до 18.15 год., у п’ятницю з 09.00 год. до 17.00 год., перерва на обід з 13.00 год. до 14.00 год.).

 Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ

 

ПРОДАЄТЕ ПІДАКЦИЗНИЙ ТОВАР?

НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО СТРОКИ ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ТА

СПЛАТИ РОЗДРІБНОГО АКЦИЗУ

 

Пунктом 222.3 ст. 222 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI  (далі – ПКУ) визначено строки сплати податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 ПКУ).

Особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів (п.п. 222.3.2 п. 222.3 ст. 222 ПКУ).

Пунктом 223.2 ст. 223 ПКУ зокрема, встановлено, що суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому    ст. 46 ПКУ.

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ 

У БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ ДОПОМАГАЄ «ПУЛЬС»

 

 «Пульс» – це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном   (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

За два місяці 2016 року на антикорупційний сервіс ДФС України „Пульс” від платників податків Кременчуцької ОДПІ скарг від платників не надходило.

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ 

ЗАБУЛИ СПЛАТИТИ ПОДАТКИ – ГОТУЙТЕСЬ ДО ШТРАФУ ТА ПЕНІ

Відповідно до п. 110.1 ст. 110 Податкового кодексу України України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI  (далі – ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність при вчиненні порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Статтею 126 ПКУ визначено, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Також відповідно до ст. 163 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків.

У випадку непогашення платником податків у встановлені терміни самостійно визначеного грошового зобов’язання платник податків несе відповідальність, встановлену чинним законодавством. Зокрема, ст. 126 ПКУ та ст. 163 прим. 2 КУпАП передбачено, що на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ 

НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

ПРО ЗАГАЛЬНОДОСТУПНІ ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ 

 

Кременчуцька ОДПІ доводить до відома платників податків, що листом Міністерства по податках і зборах Республіки Білорусь від 02.02.2016 №4-17/5765-10 надано інформацію  щодо розміщених на офіційному сайті Міністерства з податків і зборів Республіки Білорусь загальнодоступних електронних сервісів, які можуть бути використані для отримання даних щодо правового статусу та фінансової діяльності платників цієї держави. Витяг з листа надається на мові оригіналу.

Для получения информации о правовом статусе и финансово-хозяйственной деятельности плательщиков Республики Беларусь вы можете воспользоваться злектронными сервисами, размещенными на официальном сайте Министерства по налогам и сборам Республики Беларусь (па1оg.gov.by) в разделе «Сведения о бизнес-партнере», http://www.nalog.gov.by/ru/Information_about_the_business_partner/:

- «Поиск сведений из Государственного реестра плательщиков, не составляющих налоговую тайну»;

- «Поиск в реєстре коммерческих организаций и индивидуальных предпринимателей с повышенным риском совершения правонарушений в зкономической сфере»;

- «Сведения из Государственного реестра юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих производство, хранение (как вид предпринимательской деятельности) табачных изделий, оптовую и розничную торговлю ими»;

- «Сведения о субъектах хозяйствования, имеющих задолженность перед бюджетом»;

- «Единый государственный реєстр сведений о банкротстве»;

- «Перечень     юридических            лиц     (индивидуальных предпринимателей), исключенных из Единого государственного регистра юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в связи с признанием задолженности безнадежным долгом и ее списанием»;

- «Информация           о          субъектах       предпринимательства,
осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота одежды (швейных изделий, тканей, фурнитуры), у которых выявлены нарушения налогового законодательства».

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

 

28 березня, понеділок, останній день сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий.

 

30 березня, середа, останній день сплати:

- акцизного податку за лютий;

- ПДВ за лютий;

- плати за землю за лютий.

 

31 березня, четвер,останній день сплати:

- рентної плати за лютий;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий.

 

Відділ організації роботи

 Кременчуцької ОДПІ