Податкова інформує

Близько 2 тисяч послуг отримали у ЦОПах платники податків з початку 2016 року

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 5 ЦОПами Кременчуцької ОДПІ (в м. Кременчук, м. Комсомольськ, м. Глобине, м. Кобеляки та смт. Козельщина), якими надається 18 видів адміністративних послуг. В січні 2016 року Центрами надано 1994 адміністративних послуг.

Крім того в Центрі обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ м. Кременчука прийнято 23700 податкової звітності, надано 1811 податкових консультацій, прийнято 4898 вхідної кореспонденції (зареєстрованої від платників податків).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Реалізація прав громадян на звернення

Одним із напрямків роботи Кременчуцької ОДПІ  є кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та  забезпечення вимог Закону України від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян».  

В січні 2016 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 9 письмових звернень від громадян. Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни стосувалися контрольно-перевірочної роботи. Крім того порушувались інші питання, що стосувалися: місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування доходів підприємницької діяльності, роз’яснень норм чинного податкового законодавства, питання фінансового забезпечення працівників, інформування про ухилення від сплати податків.

Протягом  2016 року проведено 1 особистий прийом громадян.

З початку 2016 року до антикорупційного проекту «Пульс» Кременчуцької ОДПІ скарг від платників не надходило.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу громадян! Оформляючи свій запит необхідно дотримуватись обов’язкових вимог його оформлення: вказувати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викласти суть порушеного питання.

Анонімні звернення не розглядаються.

Також звертаємо увагу на те, що звернення необхідно адресувати тому контролюючому органу, до компетенції якого належить порушене питання.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів

Згідно норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Кременчуцька ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації!

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ «ПІДПІЛЬНОГО» ЦЕХУ

Одним із громадян нашого регіону, на території обслуговування Кременчуцької ОДПІ, було організовано «підпільний» цех з виготовлення лікеро-горілчаних виробів. Свою «продукцію» власник алкогольних напоїв передавав спільниці, яка розливала кустарний напій в пластикову тару з під мінеральної води для подальшої реалізації населенню.

Слідчим управлінням Кременчуцької ОДПІ за матеріалами оперативного управління до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України.

В рамках кримінального провадження було проведено обшуки за 6-ма адресами в приміщеннях виготовлення, зберігання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв.

З незаконного обігу вилучено майже 622 літри алкогольних напоїв орієнтовною вартістю 64тис.грн. та товарно-матеріальні цінності,  які використовувалися для незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів.

Загальна вартість вилученого становить близько 65тис.грн.

На  даний  час  проводяться  заходи по встановленню каналів  постачання спирту.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Нове в термінах сплати штрафів та пені платниками єдиного внеску

Кременчуцька ОДПІ, у зв'язку з набранням чинності з 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), повідомляє таке.

Згідно із внесеними змінами, суми пені та штрафів, що передбачені Законом № 2464, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом доходів і зборів (раніше було – 10 робочих днів).

Таким чином, термін сплати по рішеннях, винесених територіальним органом Державної фіскальної служби до 31 грудня 2015 року  включно - становитиме 10 робочих днів, а по рішеннях, винесених органом державної фіскальної служби з 1 січня 2016 року  – 10 календарних днів.

 Крім того, звертаємо увагу платників на те, що за несвоєчасне подання звітів з ЄСВ та строків сплати внеску, Кодексом про адміністративні правопорушення на платника  чекає адміністративна відповідальність. Зокрема, за неподання (несвоєчасне подання, подання звітів за невстановленою формою) платник додатково сплатить штраф у розмірі 510 грн., при повторному такому порушенні протягом року штраф зросте до 680грн.

За несплату внеску в установлений строк, -  гаманець платника спустошиться на і на 680 грн. штрафної санкції, а  при повторній несплаті внеску протягом року – доведеться заплатити  вже  більше 2,5 тисяч гривень.  

Дане роз’яснення надане листом Державної фіскальної служби України від 15.01.2016 №1261/7/99-99-17-03-01-17.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Розмір «загальної» соціальної пільги у 2016 році

Кременчуцька ОДПІ інформує.

Порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) визначений статтею 169 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

ПСП – це один з видів допомоги, яку через пільгове оподаткування заробітної плати надає держава працюючим особам.

Згідно зі змінами, внесеними з 01.01.2016 Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» до пункту 169.1 статті 169 Кодексу, та з урахуванням норм підпункту 169.4.1 цієї статті, будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, що отримується від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, тобто, на так звану, «загальну» соцпільгу.

Враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи на 01.01.2016 у розрахунку на місяць встановлено на рівні 1378 гривень, то протягом усього 2016 року для осіб, які одержують заробітну плату не вище 1930 гривень (1378 грн. х 1,4), розмір ПСП, передбаченої підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Кодексу, складає 689 гривень (1378 грн. х 50%).

Будь-який платник ПДФО, у якого зарплата на місяць не перевищує 1930 гривень та який утримує двох і більше дітей у віці до 18 років, згідно з підпунктом 169.1.2 пункту 169.1 статті 169 Кодексу має право на ПСП у розмірі, рівній «загальній» ПСП, тобто 689 гривень на місяць, на кожну таку дитину. Так, якщо у платника податків двоє дітей у віці до 18 років, то щомісячній розмір ПСП у 2016 році для нього складає 1378 гривень (689 грн. х 2 (кількість дітей)).

Звертаємо увагу, що ПСП застосовується тільки до доходу у вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій і винагород (підпункт 169.4.1 Кодексу) і тільки за одним місцем нарахування (виплати) таких доходів (підпункт 169.2.1 Кодексу). Тому, якщо у працівника декілька місць роботи, де йому виплачують заробітну плату, він повинен самостійно вибрати тільки одне з них для отримання ПСП.

Фактом обрання місця застосування ПСП є подання платником відповідної заяви роботодавцю. ПСП починає застосовуватись до нарахованих у вигляді зарплати доходів з дня отримання роботодавцем заяви платника про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Про проведення перевірок у 2016 році

Державна фіскальна служба України листом від 01.02.2016 № 3069/7/99-99-22-04-02-17 в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо проведення перевірок.

Зокрема, внесені зміни до підпункту 78.1.1 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу виключили можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Поряд з цим в листі зазначено, що у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, яка свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу

  Лист Державної фіскальної служби України від 01.02.2016 №3069/7/99-99-22-04-02-17 розміщено за адресою http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/podatkoviy-kontrol/listi-dps/235142.html.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Про відмову від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України повідомляє, що листом від  11.02.2016 № 4698/7/99-99-19-03-02-17 «Про відмову від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ» (далі – лист) надано роз’яснення щодо можливості  відмови сільськогосподарського підприємства за добровільним рішенням від застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, визначеного статтею 209 Податкового кодексу України, і переходу на загальну систему оподаткування ПДВ та перенесення сум ПДВ, сплачених при придбанні товарів, які не були використані при виробництві сільськогосподарської продукції із податкової декларації з ПДВ із позначками «0121» - «0123» до податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110».

З листом можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66418.html).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

 

Податковий календар

29 лютого, понеділок, останній день подання:

  • податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік;
  • спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за нульовою ставкою за 2015 р.;
  • податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за минулий рік;
  • податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця за 2015 р. платниками, віднесеними до першої та другої груп.

Останній день сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за січень;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2016 року.

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ