Податкова інформує

Близько 2 тисяч послуг отримали у ЦОПах платники податків з початку 2016 року

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 5 ЦОПами Кременчуцької ОДПІ (в м. Кременчук, м. Комсомольськ, м. Глобине, м. Кобеляки та смт. Козельщина), якими надається 18 видів адміністративних послуг. В січні 2016 року Центрами надано 1994 адміністративних послуг.

Крім того в Центрі обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ м. Кременчука прийнято 23700 податкової звітності, надано 1811 податкових консультацій, прийнято 4898 вхідної кореспонденції (зареєстрованої від платників податків).

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

Реалізація прав громадян на звернення

Одним із напрямків роботи Кременчуцької ОДПІ  є кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та  забезпечення вимог Закону України від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян».  

В січні 2016 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 9 письмових звернень від громадян. Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни стосувалися контрольно-перевірочної роботи. Крім того порушувались інші питання, що стосувалися: місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, оподаткування доходів підприємницької діяльності, роз’яснень норм чинного податкового законодавства, питання фінансового забезпечення працівників, інформування про ухилення від сплати податків.

Протягом  2016 року проведено 1 особистий прийом громадян.

З початку 2016 року до антикорупційного проекту «Пульс» Кременчуцької ОДПІ скарг від платників не надходило.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу громадян! Оформляючи свій запит необхідно дотримуватись обов’язкових вимог його оформлення: вказувати прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викласти суть порушеного питання.

Анонімні звернення не розглядаються.

Також звертаємо увагу на те, що звернення необхідно адресувати тому контролюючому органу, до компетенції якого належить порушене питання.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 

Порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів

Згідно норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

б) поштові податки;

в) податки на реалізацію (продаж);

г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Кременчуцька ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації!

Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ

 

ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ «ПІДПІЛЬНОГО» ЦЕХУ

Одним із громадян нашого регіону, на території обслуговування Кременчуцької ОДПІ, було організовано «підпільний»