У селі Демидівка відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України

Двадцяте століття залишило нам у спадок значимі події, які, віддаляючись, не втрачають своєї актуальності, а з часом потребують глибокого оцінювання історичного досвіду боротьби за свободу, незалежність і державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту злуки Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки.

22 січня в День Соборності та Свободи України в селі Демидівка біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на урочистий мітинг зібралися представники територіальних громад Кременчуччини, учнівська молодь, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району. Виступаючи перед громадою, Демидівський сільський голова Андрій Пирог зазначив, що Акт злуки зіграв визначну роль у формуванні національної політичної думки та державного мислення українського народу. Українська держава отримала в спадок демократичні традиції і символіку саме Української Народної Республіки. Тарас Шевченко, Іван Франко, Михайло Грушевський і багато інших українців стали практичним втіленням ідей соборності та свободи, відстоювали їх своєю працею та життям: “Сьогодні ми всі розуміємо, що лише спільними зусиллями можна побудувати вільну, демократичну, економічно й духовно багату державу, якою пишатимуться наші нащадки. Тільки спільними зусиллями можна забезпечити щасливе майбутнє наших дітей, забезпечити літнім людям гідну старість, жити в добробуті, мирі та злагоді“.

Учасники урочистостей на чолі з виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації Олександром Ковалем та головою районної ради Володимиром Сіорою здійснили ходу-уклін до пам'ятника Т.Г. Шевченку, поклали квіти до підніжжя.

Хвилиною мовчання представники територіальної громади району вшанували пам'ять загиблих на Майдані в місті Києві під час Революції гідності та в ході проведення АТО.

Основну ідею  вдало втілили організатори заходу – «Захист територіальної цілісності України є святим обов’язком її громадян, війна, яка ввірвалася на нашу землю, є продовженням боротьби попередніх поколінь за незалежну Україну».

Завершаючи захід учениця Омельницького НВК Альона Москаленко продекламувала вірш «Молитва за Україну».

Тож нехай відчуття єдності допомагає нам будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар. Бо тільки в єдності наша сила і наше майбутнє!