Інформація від Кременчуцької ОДПІ

З початку року Центром обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ

надано більше 12 тис. адміністративних послуг

Центр обслуговування платників – постійно діючий орган Кременчуцької ОДПІ  Головного управління Міндоходів у Полтавській області, в якому надаються консультаційні та інформаційні послуги, приймається звітність.

З початку року Центром обслуговування платників Кременчуцької ОДПІ надано 12 288 адміністративних послуг, прийнято 57144 листів вхідної кореспонденції.

Найчастіше до Центру звертаються громадяни з метою видачі їм реєстраційного номера облікової картки платника податків. Таку послугу протягом січня-серпня отримали майже 5200 громадян, значна кількість послуг стосується реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1123, а також реєстрації книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – майже дев’ятсот.

В Центрі також можна отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами.

Усі бажаючі можуть отримати потрібну інформацію та консультації спеціалістів з питань оподаткування.

Для здійснення моніторингу громадської думки, своєчасне реагування на критичні зауваження та пропозиції платників стосовно організації діяльності Центру проводиться анкетування платників податків. Анкетування проводиться анонімно та на добровільних засадах – свої зауваження та пропозиції бажаючі надають у скриньку, яка розміщена в ЦОПі.

Центр обслуговування платників працює з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 18.00  год., в суботу – з 09.00 год. до 16.00 год., неділя – вихідний. Увесь комплекс податкових послуг стандартизований та уніфікований. 

Перелік адміністративних послуг, які можна отримати в Кременчуцькій ОДПІ в Центрі обслуговування платників, інформаційні картки, зразки заповнення заяв розміщені на інформаційних стендах в Центрі та оприлюднені на місцевих та регіональних сайтах.

 

Операція «Урожай-2014» триває

З липня поточного року в Кременчуцькому районі та районах, платники яких обліковуються в Кременчуцькій ОДПІ (а саме: Глобинський, Кобеляцький та Козельщинський райони) триває операція «Урожай-2014», мета якої: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.

І хоча проведення операції «Урожай-2014» у самому розпалі, перші підсумки вже є і стосуються вони порушень зі сплати податку на доходи, єдиного соціального внеску та використання роботодавцями праці неоформлених найманих працівників та виплати їм заробітної плати у «конвертах».

З 995 сільгоспвиробників, які перебувають на обліку в Кременчуцькій ОДПІ з урахуванням відділень відпрацьовано 72 суб’єкти господарювання. За рахунок заходів податківців з керівниками сільськогосподарських підприємств підвищено розмір заробітної плати 26 найманим працівникам, як результат - забезпечено додаткові  надходження до бюджету: з податку на доходи фізичних осіб у сумі 2 300 грн., єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  - 6700 грн.

До того ж, в ході проведення операції «Урожай-2014» сільськогосподарськими виробниками зі 105-ма найманцями оформлено трудові відносини, їм донараховано 126200 грн. заробітної плати. Додаткові надходження при цьому склали з податку на доходи фізичних осіб 17100 грн. та з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  - 44 800 грн.  

Операція «Урожай-2014» триває. Фахівці Кременчуцької ОДПІ продовжують контролювати дотримання норм податкового законодавства аграріями. І, аби останнім не нервувати під час перевірки, - варто працювати в правовому полі.

 

Електронний сервіс «ЗІР» працює для вас

Сьогодні зручність електронного сервісу Державної фіскальної служби України „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс” („ЗІР”) оцінюють не тільки платники податків, а й самі податківці

Ресурс «ЗІР» об’єднує в собі понад 12 тисяч запитань - відповідей з „Бази знань”, 586 нормативних та інформаційних документів та 380 витягів з письмових консультацій, підготовлених Інформаційно-довідковим департаментом Державної фіскальної служби на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.

Інформація в ЗІР систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис. Ресурс надає можливість працівникам органів доходів і зборів здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи завдяки використанню єдиного джерела інформації.

В свою чергу, зовнішні користувачі ЗІР забезпечені інформаційно – довідковим ресурсом, який постійно оновлюється.

Скористатись Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України за посиланням:  „Інформаційно – довідковий ресурс”, або за електронною адресою: http://zir.minrd.gov.ua.

 

Податкова вимога: строки надсилання та відомості, які вона повинна містити

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Податкова вимога повинна містити наступні відомості:

- факт виникнення грошового зобов’язання та право податкової застави;

- розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;

- обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;

- попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;

- можливі дату та час проведення публічних торгів з продажу активів.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає податкову вимогу такому платнику податків.

Дана норма передбачена ст.59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями. Також з цим та іншим роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 134).

 

Скористатися правом на податкову знижку можна до кінця 2014 року.

Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна шляхом реалізації права на податкову знижку . До податкової знижки включаються понесені протягом року такі витрати:

сплачені відсотки за іпотечним кредитом; плата за навчання; страхові платежі; сума оплати державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; суми витрат на переобладнання транспортного засобу.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції Декларацію про доходи. До декларації треба додати ксерокопії наступних документів: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника (ідентифікаційний номер), договір про надання певного виду послуг, розрахунковий документ, який підтверджує понесені витрати, довідка з місця роботи про річну заробітну плату та реквізити рахунку, на який буде повернуто коштів.

Декларацію на отримання податкової знижки необхідно подати до 31 грудня поточного року. Право на отримання податкової знижки на наступні звітні періоди не переноситься.