Інформація від податкової

Про Концепцію реформування податкової системи України

говорили на брифінгу в Кременчуцькій ОДПІ

Нещодавно уряд України запропонував для впровадження комплексний план змін в податковій системі України. Про очікувані результати для громадськості та бізнесу від податкової реформи говорили на брифінгу в Кременчуцькій ОДПІ, який було проведено 21 серпня цього року за участю першого заступника начальника Олега Лєдніка.

«Концепція реформування податкової системи України – другий важливий крок, після податкового компромісу, на шляху до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою. Нам потрібно сьогодні, у нестабільній економічній ситуації, будувати нову країну та проводити реформи. Запропоновані Урядом зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування та зменшать витрати ресурсів держави на адміністрування податків» - відмітив Олег Лєднік.

Крім того, перший заступник начальника Кременчуцької ОДПІ відмітив те, що Концепцією реформування податкової служби України передбачено Створення Служби фінансових розслідувань. Метою створення СФР служить запровадження європейської моделі фінансового контролю внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів після відкриття кримінального провадження. Та відмітив основні переваги створення Служби фінансових розслідувань.  

На завершення брифінгу перший заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Олег Лєднік через ЗМІ звернувся до громадськості: «Шановні представники громадськості та бізнесу! ДФС намагається радикально зробити перший крок уперед і дуже важливо при цьому врахувати усі ризики. Тому чекаємо від вас коментарів, пропозицій та альтернатив для доопрацювання запропонованої Концепції. Долучитися до обговорення запропонованої реформи та висловити свої зауваження і пропозиції можна на сайті Державної фіскальної служби».

 З повагою до Батьківщини

Цього року святкування Дня прапору та Дня Незалежності України набуло особливого значення, ніж будь-коли. В такий нелегкий час для нашої країни подібні зібрання символізуються об’єднання нашого народу, підтримкою для бійців, що виборють українську свободу в зоні антитерористичної операції.

Вже традиційно, але з неабияким проявом патріотизму та поваги до своєї символіки  та до свята свободи і незалежності, велика кременчуцька громада долучилась до підняття національного Прапора України біля міського Палацу культури. В урочистостях приймали участь і податківці міста.

Після урочистого підняття прапору чисельною була хода від Палацу культури до пам’ятника Великому Кобзарю - Тарасу Шевченку, до підніжжя якого нащадки поклали квіти.

 Кременчуцькі податківці передали допомогу землякам в зону АТО

Допомога українським військовим, котрі захищають Вітчизну беручи участь у АТО – священний обов’язок кожного українця.

Саме тому працівники Кременчуцької ОДПІ, на чолі з в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Анатолієм Лазько, не залишаються осторонь подій, що відбуваються в Україні. Щоб підтримати своїх земляків, які несуть військову службу на Сході, співробітники податкової інспекції придбали та  23 серпня передали необхідні речі, серед яких: бензиновий електрогенератор, зварювальний апарат, слюсарське обладнання, 11 палаток та 20 плащ-палаток, 30 спальних мішків, військові рюкзаки, розвантажувальні жилети, берці тощо. Гуманітарна допомога передана представникам організації «Надійний щит України». За словами її представника, Олега Савченко, зібране передадуть безпосередньо кременчужанам, які наразі перебувають в зоні АТО.

“Наш колектив вдячний українським військовим за героїзм та патріотизм, проявлений в боротьбі за мир та злагоду в Україні. Ми розуміємо що будь-яка допомога та підтримка нашим захисникам вкрай необхідна» - відзначив в.о. начальника Кременчуцької ОДПІ Анатолій Лазько. 

 Зміни до Податкового кодексу України

Законом України №1588-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» (далі – Закон №1588) від 04.07.2014 та Законом №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон №1621) від  31.07.2014 удосконалено окремі положення чинного законодавства в частині  податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи, акцизного податку та плати за користування надрами.

Відповідно до Закону №1588 змінено порядок оподаткування пасивних доходів фізичних осіб, зокрема у вигляді дивідендів, роялті, інвестиційного прибутку, відсотків, нарахованих на банківські рахунки.

Зазначеним законом скасовано запроваджену з 1 липня поточного року прогресивну шкалу оподатковування пасивних доходів та проведення остаточного річного перерахунку податкового зобов’язання з пасивних доходів за результатами річного декларування; визначено окремий порядок оподаткування доходів у вигляді дивідендів, процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку, роялті тощо.

Тимчасово, до 1 січня наступного року до підакцизних товарів віднесено паливо моторне альтернативне за кодом УКТЗЕД 3824 90 97 10.

Законом №1621 внесено ряд суттєвих змін в оподаткування прибутку підприємств. Зокрема, встановлено, що прибуток, отриманий від операцій із цінними паперами та деривативами, оподатковується за основною ставкою 18% (до внесення змін прибуток, отриманий від зазначених операцій, оподатковувався за ставкою 10%).

Крім того, скасовано пільги в оподаткуванні податком на прибуток для суб’єктів господарювання готельного бізнесу (оподатковується за основною ставкою 18%).

Скасовано пільги в оподаткуванні і для підприємств галузі електроенергетики, обмежено пільгове оподаткування податком на прибуток інститутів спільного інвестування.

Скасовано нульову ставку ПДВ на послуги з перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті + (з 3 серпня такі послуги оподатковуються за ставкою 20%).

А з початку наступного року податкова звітність з ПДВ подаватиметься до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі.

З 1 січня 2015 поріг обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ зросте з 300 тисяч гривень до 1 мільйона.

Законом №1621 з 1 січня 2015 року змінено норму щодо дати виникнення права на податковий кредит при постачанні послуг нерезидентом на митній території України.

Також впроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість, яка забезпечить автоматичний облік у розрізі платників ПДВ.

Законом скасовано паперові форми податкових накладних. У зв’язку з цим не має необхідності складати податкову накладну у двох примірниках. Встановлено, що платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З 01.01.2015 реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Змінено базу оподаткування платою за користування надрами для видобування корисних копалин у частині обсягів природного газу, який реалізується не для потреб населення, а саме: встановлено, що фактичною ціною реалізації для газу природного як базою оподаткування платою вважається граничний (максимальний) рівень ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам.

Тимчасово, до 1 січня 2015 року, збільшено ставки плати за користування надрами для видобування природного газу, який реалізується для потреб населення та ставки плати за користування надрами для нафти та конденсату та ставки плати за користування надрами для видобування залізної руди з 5 до 8%. 

 

Фізособи-підприємці не сплачують військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності

Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи:

- у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами;

- у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;

- у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Нагадуємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132). 

 З якої суми доходів утримується військовий збір

Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового Кодексу України, за ставкою (ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування), визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України.

 Військовим збором оподатковуються доходи, нараховані після 3 серпня поточного року.

Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами  після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.

З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується. У той же час, доходи, нараховані, наприклад, 29.08.2014 року, за період з 1.08.2014 по 03.08.2014 оподатковуються військовим збором.

Нагадаємо, що військовий збір тимчасово запроваджено до 1 січня 2015 року Законом України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України».

Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є особи, зазначені в статті 171 ПКУ, а саме:

- роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків;

- податковий агент — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками. 

Конкурс на заміщення вакантних посад

8 серпня 2014 року Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією оголошено конкурс на заміщення вакантних посад.

Прийом на роботу здійснюється на конкурсній основі шляхом проведення письмового іспиту та співбесіди з членами конкурсної комісії.

Основні вимоги до участі в конкурсі: громадянство України, вища повна економічна, юридична освіта.

Документи для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад приймаються          до 8 вересня 2014 року з 9.00 до 18.15 годин, в п’ятницю до 17 години відділом персоналу за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, 76, кім. 306.

Додаткова інформація за телефоном (0536)74-20-51.

 

Податковий календар

29 серпня останній строк подання:

- податкової декларації з податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 1 липня 2013 року по 30 червня 2014 року.

29 серпня останній день сплати:

- ПДВ за липень;

- акцизного податку за липень;

- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за липень;

- авансових внесків з податку на прибуток підприємств за серпень;

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за липень;

- фіксованого сільськогосподарського податку за липень;

- плати за землю за липень.