Вшанували Героя Радянського Союзу Михайла Степановича Новохатька

31 липня у с. Чикалівка зібралися представники нашого району та міста Кременчук, аби вшанувати пам'ять славного земляка - полковника Михайла Степановича Новохатька. Із словами синівської вдячності виступили на мітингу голова районної ради Володимир Сіора, в.п. Кам’янопотоківського сільського голови Лариса Мирна, внук Михайла Степановича Сергій Ільченко.

Низько вклоняючись подвигу безстрашного полковника та багатьох інших героїв до підніжжя пам’ятника присутні на мітингу поклали живі квіти.


Із першого дня війни капітан Новохатько боровся з загарбниками на  фронтах Великої Вітчизняної. Він брав участь у боях на Сталінградському, Воронезькому, Центральному, Брянському, 1-му Українському фронтах. При форсуванні Дніпра у листопаді 1943 року гвардії полковникові Михайлу Степановичу Новохатьку було присвоєне звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка», нагороджений орденами Кутузова 2-го ступеню та Вітчизняної війни 1-го ступеню.

  Михайло Степанович загинув у бою за місто Жешув у Польщі 31 липня 1944 року. Похований він був у польському місті Пшемисль, на головній площі міста. 9 травня 1995 року  рідні та односельці перепоховали урну з прахом Михайла Новохатька у Чикалівці. У вересні 2004 року Кременчуцький міськвиконком та районна державна адміністрація разом із громадськими організаціями, мешканцями сіл Чикалівка та Кам’яні Потоки встановили на могилі героя  пам’ятник. Його ім’я присвоєно Кременчуцькому профтехучилищу № 6, Кам’янопотоківській школі Кременчуцького району. На фасаді будинку училища в 1966 р. відкрито меморіальну дошку.

 


70 років минуло з тої трагічної дати, коли обірвалося життя героя, та вдячні нащадки ніколи не забудуть подвиг цієї мужньої і відданої Батьківщині людини.