Кременчуцький РС УДМС України в Полтавській області інформує

УПРАВЛІННЯ ДМС УКРАЇНИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Прес-служба

Пушкіна, 63, м. Полтава, 36039

тел. (0532) 50-02-02, pl_zmi@dmsu.gov.ua

Прес-реліз від 10.06.2021

Запитуєте – відповідаємо: закордонний паспорт для дитини (до 12 років)

Як відомо, на виїзд за кордон дитині теж потрібен окремий закордонний паспорт. Біометричний закордонний паспорт для дитини можна виготовити з народження. Його оформлення має кілька відмінностей від «дорослого» закордонного паспорта, а саме:

неповнолітнім документ видається строком на чотири роки. З 16-ти років видають закордонний паспорт, термін дії якого становить 10 років; відцифрований підпис вноситься лише для дітей, що досягли 14 років; відбитки пальців зчитуються та вносяться лише для дітей, що вже досягли 12 років, – і лише за згодою батьків; присутність дитини, що ще не досягла 12 років не є обов’язковою, батьки можуть надати для сканування кольорову матову фотокартку дитини 10×15 см.

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині, необхідно зареєструватись до «електронної черги» або безпосередньо звернутися до будь-якого з підрозділів Державної міграційної служби України в Полтавській області.

Подавати документи на виготовлення біометричного паспорта для дитини віком до 12 років мають її батьки .

Необхідні такі документи:

свідоцтво про народження дитини; паспорт одного з батьків; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів; у разі оформлення другого закордонного паспорта – попередній закордонний паспорт дитини .

Доволі часто виникають питання про фотографування дітей на закордонний паспорт. Відповідаємо:

  • після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів;
  • до12 років можливі два варіанти:

- безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху;

- надати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см— це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам.

Термін виготовлення паспорта:

20 робочих днів – 694 грн; 7 робочих днів – 1046 грн.

Щоб транслітерація у дитячому паспорті не відрізнялася від перекладу прізвища у паспорті батьків, повідомте працівників служби про наявність у вас закордонного паспорта.

Виникли питання – звертайтеся на номер телефону «гарячої лінії» (0532)60-89-69 або у соціальній мережі Facebook УДМС України в Полтавській області https://www.facebook.com/udmspl

Бажаємо вам яскравих та вдалих подорожей, та не забувайте дотримуватися рекомендацій МОЗ при відвідуванні наших підрозділів!

 

УДМС України в Полтавській області

Записей не найдено.