Обговорили умови конкурсу «Бюджет участі Полтавської області»

 16 липня в с. Омельник у приміщенні опорного закладу «Омельницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області» у форматі круглого столу відбувся інформаційно-промоційний захід, основною метою якого був розгляд можливостей розвитку партнерських відносин між територіальними громадами та органами місцевого самоврядування,
 

запровадження інноваційних механізмів залучення громадян до співпраці в бюджетному процесі, удосконалення громадських ініціатив, спрямованих на подолання пріоритетних та проблемних питань діяльності територіальних громад.

 

Тому цілком природно, що левову долю майже тригодинного спілкування між головою районної ради Андрієм Дрофою, заступником керуючого справами – начальником відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Іриною Березовою, заступником виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Ганною Кондратьєвою, представником Полтавського обласного комунального підприємства прикладних інформаційних технологій «Освітаінфоком» Олександром Деменком, головами та представниками сільських рад, а також активними мешканцями громад,  було присвячено проведенню цьогорічного конкурсу «Бюджет участі Полтавської області». Ірина Березова зупинилася на змінах до Положення про бюджет участі Полтавської області, що стосуються, зокрема, збільшення розміру співфінансування проектів-переможців з обласного бюджету до 100 тис. грн. та максимальної вартості проекту до 150 тис. грн.; вікового обмеження для потенційних авторів проекту (відтепер автором проекту може бути дієздатна особа віком від 14 років), обчислення результатів голосування за допомогою вагового коефіцієнта та ін. Поділилися своїми враженнями щодо проведення конкурсу і Олександра Шереметьєва та Юрій Зоря – голови сільських рад, мешканці яких подавали свої проекти на конкурс у минулому році. Учасники заходу активно обговорили умови подання на конкурс проектів та дійшли згоди в тому, що конкурс «Бюджет участі Полтавської області » – це, насамперед, механізм об’єднання та згуртування громади навколо вирішення нагальних проблем, які існують у сферах соціального захисту населення, безпеки та громадського порядку, комунального господарства, енергоефективності, культури та освіти, спорту і туризму та ін.

Також на заході Ганною Кондратьєвою будо представлено Асоціацію ПОАОМС як платформу для обміну досвідом між органами місцевого самоврядування, а також напрямки діяльності Асоціації – це і навчання депутатів різних рівнів, і навчання працівників органів місцевого самоврядування тощо.

Олександр Деменко, як представник ПОКППІТ «Освітаінфоком», ознайомив присутніх з роботою підприємства у напрямку співпраці з органами місцевого самоврядування щодо впровадження та підтримки програмних продуктів – електронного документообігу, системи бухгалтерського обліку та ін.

І на останок Ірина Березова презентувала всім присутнім новий інструмент розвитку громад, інструмент фінансування та соціального впливу, який останнім часом набирає все більшої популярності серед мешканців нашої країни, – це краудфандинг, тобто так зване громадське фінансування чи співпраця людей, які добровільно об'єднують свої гроші чи інші ресурси разом, як правило через інтернет, аби підтримати зусилля інших людей або організацій. Це можливість активних мешканців громад розмістити свої проекти на інтернет-платформах для збору коштів на їх реалізацію.

Підбиваючи підсумки такої плідної зустрічі, всі присутні погодилися з тим, що можливостей для залучення коштів у громади на сьогоднішній день існує досить багато, потрібно лише мати бажання працювати, бажання ставити перед собою цілі та досягати їх.